Zotac GTX 770 mi? MSI R9 280 mi?

Thaldus

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, Zotac GTX 770 Vatan bilgisayar'da 749 liraya düşmüş, benim aklımda MSI r9 280 vardı ama bunu görünce aklım karıştı. Objektif bir şekilde bakacak olursak hangisi daha çok performanslı ve gelecek vadediyor?

Bir de son olarak satın alım sonrası servis olarak MSI mı iyidir, ZOTAC mı?

Şimdiden teşekkürler.

Zotac Gtx770 Gddr5 2Gb 256Bit Nvidia Geforce Dx11.1 Ekran Kart - Vatan Bilgisayar - 749 TL

R9 280 Gaming 3G GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar - 709 TL

Dipnot: Lütfen başka model kart tavsiye etmeyin. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kalite olarak kesinlikle MSI çoook daha iyi. Zotac ve Sapphire aynı fabrikadan çıkar. İkisinin de iade ve bozulma oranı çok yüksektir. Bu günce kadar ekran gitmesi, reset sorunu, bozuk görüntü yaşayan kim oluydsa ekran kartın Zotac/Sapphire mi diye sodum ve olumlu cevap aldım. Uzak durmanda fayda var!

Kalite olarak kesinlikle MSI çoook daha iyi. Zotac ve Sapphire aynı fabrikadan çıkar. İkisinin de iade ve bozulma oranı çok yüksektir. Bu günce kadar ekran gitmesi, reset sorunu, bozuk görüntü yaşayan kim oluydsa ekran kartın Zotac/Sapphire mi diye sodum ve olumlu cevap aldım. Uzak durmanda fayda var!

Pekala hocam MSI r9 280'i tercih ettiğimde çok bir performans kaybı yaşamış olacak mıyım? Zotac'a göre.

Pekala hocam MSI r9 280'i tercih ettiğimde çok bir performans kaybı yaşamış olacak mıyım? Zotac'a göre.
Benim tercihim zotac yerine msi veya asus GTX 770 dan yana olurdu alt tarafa video ekliyorum umarım yardımcı olur GTX 770 vs R280X ile kafa kafaya nerdeyse r9 280 daha altında kalacaktır hemde daha fazla güç tüketiminde bulunuyor AMD.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim tercihim zotac yerine msi veya asus GTX 770 dan yana olurdu alt tarafa video ekliyorum umarım yardımcı olur GTX 770 vs R280X ile kafa kafaya nerdeyse r9 280 daha altında kalacaktır hemde daha fazla güç tüketiminde bulunuyor AMD.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bahsettiğin kartların fiyatı 950-1000 küsür hocam :) benim limitim 750 :)

Bahsettiğin kartların fiyatı 950-1000 küsür hocam :) benim limitim 750 :)
yani öyleyse zotac 770 tercih edilebilir çünkü 770 280x ile kıyaslanıyor ve her sene kart değiştirmek istemiyorsanız bence biriktirip en azından gtx 770 yerine 970 bile alınabilir 1300 lü rakamlara..

yani öyleyse zotac 770 tercih edilebilir çünkü 770 280x ile kıyaslanıyor ve her sene kart değiştirmek istemiyorsanız bence biriktirip en azından gtx 770 yerine 970 bile alınabilir 1300 lü rakamlara..
Valla hocam şu an verebileceğim miktar bu kadar zaten uzun süredir bekliyorum dahada bekleyemeyeceğim :) Zotac hakkında Recep beyin dediklerinden yola çıkarak araştırma yaptım gerçekten çok şikayet var yani 5 FPS çok olacak diye de beni öyle uğraştıracak sa işimiz var. :) Her şey güzel ama markaya güvenim yok ne yapsam bilemedim.. :)

O kart indirimde zaten Zotac GTX 770'in normal fiyatı 900 TL civarında webe özel bir indirim benim tavsiyem GTX 960 veya R9 285 tercih edilmelidir ek olarak az miktar bir para farkı vermemek için MSİ ve ASUS kalitesinden vazgeçmeyin bence sonradan pişman olmak yerine.

Yani uzun lafın kısası Zotac GTX 770'i 749 liraya alma diyorsunuz...
Pekala MSI r9 280 (709 TL) ile ASUS r9 285 strix (732 TL) modellerini yan yana koyarsak ne fark var? Aralarındaki fiyat farkı çok az...
Birde rica ediyorum aklım çok karıştı o yüzden markacılık yapmadan objektif olarak yazarsak çok sevinirim.. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı