Zotac RTX 2060 Coil Whine

gokhanhyl

Hectopat
Ekran kartında oyuna girdiğimde ana menülerde ve tam yükte coil whine alıyorum kasaya eğildiğimde daha net duyuluyor ama odaklanmadığında duymuyorsun. İlk başta böyle bir ses yoktu, 2-3 gündür devam ediyor. Arkadaşlar garanti dışında çözümü var mı? Başka şekilde de hallediliyor mu?

Elimdeki kart 2 aylık, servise yollasam kafadan 20 gün gelmez ve de kargoda başına ne geleceği belli değil tavsiyeleriniz nedir?

Ekran kartında oyuna girdiğimde ana menülerde ve tam yükte coil whine alıyorum kasaya eğildiğimde daha net duyuluyor ama odaklanmadığında duymuyorsun. İlk başta böyle bir ses yoktu, 2-3 gündür devam ediyor. Arkadaşlar garanti dışında çözümü var mı? Başka şekilde de hallediliyor mu?

Elimdeki kart 2 aylık, servise yollasam kafadan 20 gün gelmez ve de kargoda başına ne geleceği belli değil tavsiyeleriniz nedir?
Aynı sıkıntı bende de oluyor. Sanırım olması gereken bir şey, bir bozukluk değil. Sağ ol bu arada, haftalardır bu ses nereden geliyor diye kulağımı yanaştırıp duruyordum kasaya. Ne zaman oyuna vs girsem "cızzz" ediyor :)

Hocam, zararlı değildir. Ses yapar. Bobin kaynaklı bir durum. Aralarında bulunan silikonlar arasında bulunan boşluklar sebep olabilir. İsterseniz garantiye gönderebilirsiniz. Çaresi yok.

Garantiye göndermeniz bir şey ifade etmez büyük ihtimalle çünkü en az 3 hafta bilgisayarınızı kullanamayacaksınız ve Coil whine sesi belirli bir desibelin altında olduğu için de geri sorunu yok diye gönderirler. Aşırı sesli ise anca ilgilenirler.

Geri
Yukarı