Zotac RTX 2060 vs Zotac RTX 2060 amp edit.

oguzcl

Centipat
i5 9400F ile kullanacağım bir ekran kartı almayı düşünüyorum sonunda RTX2060'a karar kıldım. Fiyat araştırması yaptım en uygun Zotac gibi görünüyor. Bütçeyi biraz daha zorlarsam amp edit. Alabilirim ama aradaki fiyat farkına değer mi acaba? Başka RTX2060 modellerine de açığım tabii, Vatan'ın KDV indirimini beklemeyi planlıyorum bütçem 2000-2500 arası.

Dostum, Zotac 2080 Super AMP Extreme kullanıyorum. 3 adet fanı olmasına rağmen yarıştığı rakiplerine göre fazla ısınıyor. Bu yüzden firestorm yazılımı üzerinden fan ayarlarını kendin yapman gerekiyor ve bazen yüksek fan sesi rahatsız edici olabiliyor. Zotac ekran kartı alırken fan sesinin yüksek olacağını aklında tutmalısın kararını etkileyebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence ikinci el düzgün garantisi devam eden bulursanız rtx 2070 almanız daha mantıklı gibi.
Tavsiyeniz için teşekkürler ama ikince el almayı düşünmüyorum.
Dostum Zotac 2080 Super Amp Extreme kullanıyorum 3 adet fanı olmasına rağmen yarıştığı rakiplerine göre fazla ısınıyor bu yüzden Firestorm yazılı üzerinden fan ayarlarını kendin yapman gerekiyor ve bazen yüksek fan sesi rahatsız edici olabiliyor. Zotac ekran kartı alırken fan sesinin yüksek olacağını aklında tutmalısın kararını etkileyebilir.
Sese biraz alışığım aslında sorun olcağını sanmıyorum kasayı 6 fanla çalıştırıyorum şuan😂 Fakat kafama takılan aşırı derecede bir ısınma sorunu yaşar mıyım , amp edit.’da soğutma sistemini birazda olsa iyileştirmişler diye biliyorum normaline göre ama fiyat farkına değecek mi acaba?

Tavsiyeniz için teşekkürler ama ikince el almayı düşünmüyorum.

Sese biraz alışığım aslında sorun olcağını sanmıyorum kasayı 6 fanla çalıştırıyorum şuan😂 Fakat kafama takılan aşırı derecede bir ısınma sorunu yaşar mıyım , amp edit.’da soğutma sistemini birazda olsa iyileştirmişler diye biliyorum normaline göre ama fiyat farkına değecek mi acaba?
Ben Firestormla yaptığım ayarlar ile ekran kartım 70 derecenin üstüne çıkmıyor ama fan sesi kasanın dışına ulaşacak seviyeye geliyor. Ses ile bir sıkıntın yoksa ısınmasını engelleyebilirsin.

Dostum Zotac 2080 Super Amp Extreme kullanıyorum 3 adet fanı olmasına rağmen yarıştığı rakiplerine göre fazla ısınıyor bu yüzden Firestorm yazılı üzerinden fan ayarlarını kendin yapman gerekiyor ve bazen yüksek fan sesi rahatsız edici olabiliyor. Zotac ekran kartı alırken fan sesinin yüksek olacağını aklında tutmalısın kararını etkileyebilir.
Bunun aldığın ekran kartının gücünden olduğunu bil, diğer RTX' ler de yapıp yapmadığının ölçüsü kartın güç tüketimi mi yoksa senin kartının ısınıyor olması mı?
2060' a Strix ve Gaming Z dışındaki diğer partner kartlara 2100 bilemedin 2200 TL' den fazla verilmez şuan.
Strix gibi bi karta da max 2400-2450 TL verilir ki MSI Gaming Z 2060S satıldı 2756 Tl'den.

Ray tracing ile uğraşmayacaksan Sapphire RX5700 alman daha iyi. Ama illa Nvidia diyor isen amp alman daha iyi olacaktır.

i5 9400F ile kullanacağım bir ekran kartı almayı düşünüyorum sonunda RTX2060'a karar kıldım. Fiyat araştırması yaptım en uygun Zotac gibi görünüyor. Bütçeyi biraz daha zorlarsam amp edit. Alabilirim ama aradaki fiyat farkına değer mi acaba? Başka RTX2060 modellerine de açığım tabii, Vatan'ın KDV indirimini beklemeyi planlıyorum bütçem 2000-2500 arası.
vatanın kda indirimlerini nereden takip ediyorsunuz? böyle bir şey var mıydı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı