Zotac RTX 2060(ZT-T20600HV-10M) sıcaklık değerleri

Bakisanlan

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar, bundan 1 ay önce falan Zotac RTX 2060'ın sıcaklık değerleriyle ilgili bir konu açmıştım. İnternette belirttiğim seri numarasına ait hiçbir inceleme yok. Herkes ya amp Edition ya da twin fan modeliyle ilgili inceleme falan yapmış. Bu yüzden bende satın aldığım bu kartla ilgili sıcaklı değer paylaşımı yapacağım. Oyunlardaki performans değeriyle alakalı şu anlık bir konu paylaşmayı düşünmüyorum çünkü diğer RTX 2060 modelleriyle hemen hemen aynı performansı veriyor. Öncelikle kartın sürekli döndüğünü(tabii ki GPU'nun çalışma yüküne bağlı olarak hızı artıp azalıyor) belirteyim. Genel olarak zaten pek çok oyunda test etme imkanım olmadı. Dishonored 2 ve ac Unity bir de FurMark testi yaptım. Bu testlerde sıcaklığın 72 dereceyi geçmediğini ve fanların dönüş hızının %75 cıvarlarında olduğunu gördüm. Fanları fullediğimde sıcaklık 68-69 derecelere kadar iniyordu. Genel olarak özetlemek gerekirse, 72 dereceyi(sadece bir anlığına 73'ü gördüm fakat hemen 72 dereceye tekrar indi)geçmeyen bir oyun deneyimim oldu. Şimdilik sadece FurMark testini paylaşıyorum isteyen olursa oyun içi de görüntü paylaşırım.

İlave olarak şunu belirteyim ben bu testleri incehesap.com'dan aldığım UBER bilgisayarından paylaşıyorum. RTX 2060, Ryzen 7 2700X ve birkaç değişiklik(kasa aynı) yaparak satın aldım.

Dosya Ekleri

• 2020-01-23.png
    2020-01-23.png
    468,3 KB · Görüntüleme: 84
Son düzenleyen: Moderatör:
Gigabyte modelinin arka plakası plastik olduğundan ötürü almamaya karar verdim (GV-N2060OC-6GD). Aldığınız bu ekran kartını almayı düşünüyorum da, fakat almadan önce bobin sızlaması sorunu ya da başka bir sorun yaşadınız mı bunları öğrenmek istiyorum. Bilgilendirseniz sevinirim.

Gigabyte modelinin arka plakası plastik olduğundan ötürü almamaya karar verdim (GV-N2060OC-6GD). Aldığınız bu ekran kartını almayı düşünüyorum da, fakat almadan önce bobin sızlaması sorunu ya da başka bir sorun yaşadınız mı bunları öğrenmek istiyorum. Bilgilendirseniz sevinirim.

Bobin sızlamasından kastınızın ne olduğunu bilmiyorum, bilgilendirirseniz yardımcı olurum.

Bobin sızlamasından kastınızın ne olduğunu bilmiyorum, bilgilendirirseniz yardımcı olurum.
Bobin sızlaması ekran kartının yük altında çalıştığında "drr drr" diye çıkardığı garip sese deniyor. Zaten internete coil whine yazarsanız çıkar sesin nasıl olduğu... Ama bilmediğinize göre sanırım bu sorunu yaşamıyorsunuz.

Bobin sızlaması ekran kartının yük altında çalıştığında "drr drr" diye çıkardığı garip sese deniyor. Zaten internete coil whine yazarsanız çıkar sesin nasıl olduğu... Ama bilmediğinize göre sanırım bu sorunu yaşamıyorsunuz.

Dostum şu videodaki gibi bir ses duyduğum bazen oluyor. Fakat bu arkadaşınki gibi uzun süreli değil 1 saniye sürüp gidiyor. Bu arkadaşınki gibi sık sık olsaydı zaten rahatsız olurdum. Şu konumdaki bir arkadaş da bu Coil Whine sorunundan bahsetmişti ama rahatsız edici seviyede olmadığını sölemişti, yorumları bi oku derim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı