Zotac RTX 2070 nasıldır?

Sizce bu ekran kartının soğutmasına veya performansına güvenebilir miyim? Daha önce pek duymadığım bir marka.

Screenshot_20190831_162302_com.android.chrome.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Zotac uzun süredir olan bir marka ancak kalitesi konusunda o uzun süresi pek bir işe yaramıyor zira eskiden Zotac ve Sapphire en çok sorun çıkaran kartlardandı :)

Şu anda o durumda değiller ancak gene de kalite olarak MSI, Asus veya Gigabyte etmezler. Bu kalitesiz olduğu anlamına gelmiyor ancak bu markaların bir tık altı diyebiliriz. Arada çok fark varsa yukarıdaki markalardan birini alabilirsiniz. Eğer 100-200 ise bahsettiğim markaları almanız yararınıza olur kanaatindeyim. Tabii ki bu markaların da üst seviye soğutmalı modellerinden bahsediyorum.

@Emirizmir Neye dayanarak diyorsunuz? Hayır benim mesajıma kızgın atmışsınız ancak benim söylediklerimi çürütemye çalışmak yerine sadece "Gayet kalitelidir." diyorsunuz.

Neye göre kiem göre kaliteli? Örneğin Inno3D, Palit, Manli'den çok daha kalitelidir.
Ancak MSI'dan bir tık daha kalitesizdir.

Bu su götürmez bir gerçek ucuz olmasının bir nedeni var.

Ki AMD'nin eski işlemcileri sorunluydu diye hala bir sürü insan ön yargı ile yaklaşıyor ancak Zotac da insanlara zamanında az çektirmemişti :) Ben hala ön yargı ile yaklaşıyorum doğal olarak.

@Emirizmir Neye dayanarak diyorsunuz? Hayır benim mesajıma kızgın atmışsınız ancak benim söylediklerimi çürütemye çalışmak yerine sadece "Gayet kalitelidir." diyorsunuz.

Neye göre kiem göre kaliteli? Örneğin Inno3D, Palit, Manli'den çok daha kalitelidir.
Ancak MSI'dan bir tık daha kalitesizdir.

Bu su götürmez bir gerçek ucuz olmasının bir nedeni var.

Ki AMD'nin eski işlemcileri sorunluydu diye hala bir sürü insan ön yargı ile yaklaşıyor ancak Zotac da insanlara zamanında az çektirmemişti :) Ben hala ön yargı ile yaklaşıyorum doğal olarak.
Canım sıkıldı kızgın attım. Sizin dedikleriniz çürütmeye çalışmadım. Zotac kaliteli ürünler yapıyor ve fiyatına görede fazlasıyla tatmin edici. MSI,Asus ve Gigabyte iyi ama arasındaki fiyat farkı 300 TL'den fazla ise Zotac alınabilir. Ama bütçe varsa tabii ki Asus,MSI veya Gigabyte alınmalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Emirizmir Benim yazdığımı kopyala yapıştır yapmışsınız ve gene de kızgın atıyorsunuz :) Bu da güzelmiş beğendim :D
Siz Zotac markasının kalitesiz olduğunu iddia etmiyorsanız neden bana cevap yazıyorsun. Yahu diyorum fiyatına göre kaliteli diyorsun kopyala yapıştır yapmışsın anladım abe.
Ki siz Zotac'ın kalitesiz olduğunu iddia etmişsiniz 10 numara hipermetrop sunuz herhalde.
Zotac uzun süredir olan bir marka ancak kalitesi konusunda o uzun süresi pek bir işe yaramıyor

NVIDIA'nın Sapphire'idir bana göre. Ucuzdur ama ne zaman yolda bırakacağı belli olmaz.
Zotac'la Sapphire'yi @Recep Baltaş'a soracaksın. Asıl o biliyor ne sıkıntılar yaşattığını :)

Siz Zotac markasının kalitesiz olduğunu iddia etmiyorsanız neden bana cevap yazıyorsun. Yahu diyorum fiyatına göre kaliteli diyorsun kopyala yapıştır yapmışsın anladım abe.
Ki siz Zotac'ın kalitesiz olduğunu iddia etmişsiniz 10 numara hipermetrop sunuz herhalde.
Tamamen kalitesiz demiyorum. Bir Inno3D veya Manli kadar dandik değil ancak MSI, Asus veya Gigabyte de etmiyor. Eğer arada çok fark varsa tercih etmeniz anlaşılabilir -ki ben gene de tercih etmiyorum- ancak yukarıdaki markalar ile arasında fazla fark yoksa mutlaka onları almanızı tavsiye ederim.

Ben kendime almam. Almadığım için başkalarına da önermiyorum.

Anlatamıyorum ki babalarının hayrına mı ucuz yapıyorlar sanıyorsunuz?

Recep Baltaş'da benle aynı görüşte. Çünkü biliyor zamanının Zotac'ını :)

Zotac'la Sapphire'yi @Recep Baltaş'a soracaksın. Asıl o biliyor ne sıkıntılar yaşattığını :)

Tamamen kalitesiz demiyorum. Bir Inno3D veya Manli kadar dandik değil ancak MSI, Asus veya Gigabyte de etmiyor. Eğer arada çok fark varsa tercih etmeniz anlaşılabilir -ki ben gene de tercih etmiyorum- ancak yukarıdaki markalar ile arasında fazla fark yoksa mutlaka onları almanızı tavsiye ederim.

Ben kendime almam ayrıca.

Anlatamıyorum ki babalarının hayrına mı ucuz yapıyorlar sanıyorsunuz?

Recep Baltaş'da benle aynı görüşte. Çünkü biliyor zamanının Zotac'ını :)
Arada 900 Türk lirası gibi bir fark var Msi'ın modelleri 5300 den başlıyor. Asus keza daha pahalı ama indirim kovalayacağım artık güzel bir indirim bulursam alırım

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı