Zotac RTX 3060 12 GB ısınıyor

Arkadaşın oda sıcaklığı, kasasının hava akışı falan daha iyi olabilir. CBP açıp ne deneyeceksiniz bu arada anlamadım?
CBP Kapattıktan sonra sanki oldu bu olay, işlemci az kullanması.

Yok hocam kasa aynı, onda da ekran kartı yan kapağı ısıtıyor.

O kadar da gereksiz değil, abartmayalım. Ayrıca 3-4 tane demedim, 1 veya 2 tane dedim. Ama yan kapağı açmak veya önü mesh bir kasa kullanmak gibi çok daha efektif yöntemler arasında fan alıp takmak biraz daha sönük kalıyor tabii ki. Yine de egzoz fanları hafife almayalım.
Hocam merhaba, kusura bakmayın rahatsız ediyorum, aklıma geldi PSU'nun üstüne fan koyabilir miyim? ekran kartının havayı daha hızlı dışarı atmasına sağlar mı?

Hocam amacım şu;
1692300719414.png

Kasanın içindeki hafayı dışarıya doğru atan fanın tam sağında CPU fanı var, ondan işlemcim pek fazla ısınamıyor, ekran kartınındaki havayı oraya doğru yöndirmek, ama nası yönlendirebilirim?

@William Butcher Hocam yardım eder misiniz? Sorunum üstteki mesaj da.

Son düzenleme:
Hocam ilk olarak dedikleriniz için teşekkür ediyorum, BİOS'a girmeye korkuyorum, son yaşadığım RAM XMP olayından sonra biraz tırsıyorum,

RAM XMP olayı nedir? Konusu var mı?

Bu arada 77-80 derecenin karta hiçbir zararı olmaz. Kafana takmana gerek yok. Fan hızını arttırabilirsin. Hızını arttırdın diye 2 günde bozulacak değiller.

RAM XMP olayı nedir? Konusu var mı?

Bu arada 77-80 derecenin karta hiçbir zararı olmaz. Kafana takmana gerek yok. Fan hızını arttırabilirsin. Hızını arttırdın diye 2 günde bozulacak değiller.
Hocam fanın hızını ALT+Z yaparakta artırabiliyorum fakat uçak motoru sessi gelmeye başlıyor :D Hocam diğer testlere baktığımda ekran kartı hep 60-70 derece arası, kasada sorun var, temperli cama elim değdiriyorum cam ısınmış.
Konu da burada.

Hocam fanın hızını ALT+Z yaparakta artırabiliyorum fakat uçak motoru sessi gelmeye başlıyor :D Hocam diğer testlere baktığımda ekran kartı hep 60-70 derece arası, kasada sorun var, temperli cama elim değdiriyorum cam ısınmış.
Konu da burada.

Camın ısınması çok normal. Kartın kendi yazılımı varsa oradan veya başka yerden Fan Curve yapmanız iyi olur.

Camın ısınması çok normal. Kartın kendi yazılımı varsa oradan veya başka yerden Fan Curve yapmanız iyi olur.
Tamamdır hocam, teşekkürler fakat fan koyabilir miyim? yada başka birşey? genede azcık rahatısz ediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı