Zotac RTX 3070 Ti 13 bin TL'ye alınır mı?

Bütçe
15000

lazkopat1599

Hectopat
Ben 1000 TL'nin üstünde hiçbir şey almam yurt dışından. Karşında bir muhatap yok, evet Amazon yardımcı oluyor ama ne kadar?
Ama TR fiyatı olsaydı ki olacak gibi, alınır.

Ben 1000 TL'nin üstünde hiçbir şey almam yurt dışından. Karşında bir muhatap yok, evet Amazon yardımcı oluyor ama ne kadar?
Ama TR fiyatı olsaydı ki olacak gibi, alınır.
Yıl 2013 idi sanırım, o zamanlar Aliexpress Amazon vesaire neredeyse Türkiye'de bilinmiyordu. Bende çocuktum, bir yandan korkuyordum. Bir yandan merak duygum beni rahat bırakmıyordu. Razer klavyeler vardı o zamanlar çok sınırlı erişiliyordu ve çok yüksek fiyata sahiptiler. O Sebeple yurt dışından satın almak istemiştim, Amazon Amerika'dan sipariş vermiştim korkarak. Neyse ki Türkiye'ye gönderimi mevcuttu, ödeme sayfasında adrese göre kargo ve gümrük ücreti hesaplanıyordu. Tabii o zamanlar gümrük ücreti sadece belirli bir tutarın üstündeydi, o tutarın altına sadece kargo ücretini ödeyip satın alabiliyordunuz. Neyse, dolandırılma riskini göze alıp ürünü sipariş verdim. Aradan 1 hafta geçti geçmedi ürün teslim edildi, çok şaşırmıştım çokta heyecanlanmıştım. O Gün bugündür hiçbir zaman çekinmedim Amazon'dan. İstediği ülke olsun, marka Amazon olduktan sonra müşteriler hiçbir zaman ortada kalmaz.

Yardım konusunda ise başımdan şöyle bir durum geçmişti, bu sefer Almanya'dan gelen siparişim.. Sanırım 2017 yılında... Bir HDD Satın almıştım. 1-2 ay kullandım , sonrasında kasa içi kablolamasını yapmak istediğimde yanlışlıkla sata soketini kırdım ( çok ince bir plastik muhafaza var o kırıldı. ) hal böyle olunca sata kablosu kilitlenmediği için HDD'yı bilgisayar görmüyordu. Durumu Amazon'a bildirdim teknik servise ulaştırmam için ürünü, tamamen benim hatam olmasına rağmen kargo ücreti dahil tarafıma ücret iadesi yaptılar. Ürünü de geri istemediler iade için, dediğim gibi... Alışveriş konusunda en son korkacağınız firma Amazon...

Konuya dönecek olursam, bence bütçeniz varsa fiyatı da size uygun geliyorsa yurt dışı vesaire olmasından korkmanıza gerek olacak bir durum yok. Eğer satmak için değil de kullanmak için satın alacaksanız satın alabilirsiniz. Fakat Türkiye'de fiyatları daha çok düşer mi o konuda bilgim yok, belki amazonda da daha düşük fiyattan satılabilir. Tamamen şansa kalmış bir durum, fakat ürünün arızasından veya amazonun yurt dışı olmasından korkmanıza gerek yok. Lakin, satıcısı Amazon olmasına dikkat etmenize tavsiye ederim hangi ürünü satın alıyorsanız. Satıcısı Amazon olmayan bir ürünü satın almanızı kesinlikle tavsiye etmem, işte o zaman tamamen şansa kalırsınız.

Son düzenleme:
Yıl 2013 idi sanırım, o zamanlar AliExpress Amazon vesaire neredeyse Türkiye'de bilinmiyordu. Bende çocuktum, bir yandan korkuyordum. Bir yandan merak duygum beni rahat bırakmıyordu. Razer klavyeler vardı o zamanlar çok sınırlı erişiliyordu ve çok yüksek fiyata sahiptiler. O Sebeple yurt dışından satın almak istemiştim, Amazon Amerika'dan sipariş vermiştim korkarak. Neyse ki Türkiye'ye gönderimi mevcuttu, ödeme sayfasında adrese göre kargo ve gümrük ücreti hesaplanıyordu. Tabii o zamanlar gümrük ücreti sadece belirli bir tutarın üstündeydi, o tutarın altına sadece kargo ücretini ödeyip satın alabiliyordunuz. Neyse, dolandırılma riskini göze alıp ürünü sipariş verdim. Aradan 1 hafta geçti geçmedi ürün teslim edildi, çok şaşırmıştım çok da heyecanlanmıştım. O Gün bugündür hiçbir zaman çekinmedim Amazon'dan. İstediği ülke olsun, marka Amazon olduktan sonra müşteriler hiçbir zaman ortada kalmaz.

Yardım konusunda ise başımdan şöyle bir durum geçmişti, bu sefer Almanya'dan gelen siparişim. Sanırım 2017 yılında... Bir HDD Satın almıştım. 1-2 ay kullandım, sonrasında kasa içi kablolamasını yapmak istediğimde yanlışlıkla SATA soketini kırdım ( çok ince bir plastik muhafaza var o kırıldı. ) Hal böyle olunca SATA kablosu kilitlenmediği için HDD'yı bilgisayar görmüyordu. Durumu Amazon'a bildirdim teknik servise ulaştırmam için ürünü, tamamen benim hatam olmasına rağmen kargo ücreti dahil tarafıma ücret iadesi yaptılar. Ürünü de geri istemediler iade için, dediğim gibi... Alışveriş konusunda en son korkacağınız firma Amazon...

1 tane sipariş verdiğin ürün geldi diye nasıl bu kadar güven duyabiliyorsun :D
Bende Yıllar önce AliExpress'ten Telefon kılıfı almıştım 3 tane ve hepsi geldi. Bu demek değildir sipariş ürünüm geldi diye gözü kapalı güvenin. Verdiğin örnek çok saçma.

1 tane sipariş verdiğin ürün geldi diye nasıl bu kadar güven duyabiliyorsun :D
Bende Yıllar önce AliExpress'ten Telefon kılıfı almıştım 3 tane ve hepsi geldi. Bu demek değildir sipariş ürünüm geldi diye gözü kapalı güvenin. Verdiğin örnek çok saçma.
Ürün geldi diye tavsiye vermiyorum, ürün geliyor ürünü kullanıyorum sonra ürüne istemeden bir hasar veriyorum. Kullanıcı hatası, firmaya bunu belirttiğimde ürünün bana ücretini geri iade ediyorlar üstelik benim hatam olduğunu belirtmeme rağmen. Bu sebeple tavsiye ediyorum... Eksik anlamışsınız, veya tamamını okumamışsınız yazının..

Ürün geldi diye tavsiye vermiyorum, ürün geliyor ürünü kullanıyorum sonra ürüne istemeden bir hasar veriyorum. Kullanıcı hatası, firmaya bunu belirttiğimde ürünün bana ücretini iade ediyorlar üstelik benim hatam olduğunu belirtmeme rağmen. Bu sebeple tavsiye ediyorum... Eksik anlamışsınız, veya tamamını okumamışsınız yazının.

Merak ettiğim bir şey var kullanıcı hatası olarak kendin ürüne zarar verdikten sonra bunu firmaya iletmendeki amaç neydi? Zaten kendin hasar vermişsin örnk: Geri değişim vs. talep etmiceğine göre firmaya iletmendeki amacı öğrenebilir miyim?

Merak ettiğim bir şey var kullanıcı hatası olarak kendin ürüne zarar verdikten sonra bunu firmaya iletmendeki amaç neydi? Zaten kendin hasar vermişsin örnk: Geri değişim vs. talep etmiceğine göre firmaya iletmendeki amacı öğrenebilir miyim?
Ücreti dahilinde servis işlemlerinin gerçekleşmesini istemekti amacım.

Yurt dışı alışverişten korkum yok arkadaşlar hem Amazon sorunsuz firma hem de tecrübem çok bu konularda zamanında gümrük bu kadar sıkı değilken AliExpress'ten çok telefon getirtip sattım. Benim sorduğum ürün emsallerine göre iyi midir bu fiyata bu alınır mı yoksa başka marka mı önerirsiniz?

Geri
Yukarı