Elektronik Zotac RTX 4070 Twin Edge 17500 TL

ZOTAC fanları o kadar iyi değil. Yük altında yarım saati geçince 70'den aşağı inmiyor (ZOTAC RTX 3060 kullanıyorum). İnternette de yaşayanları görürsün ama bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Eğer takıntılı arkadaşlar varsa UV yapabilir.

ZOTAC fanları o kadar iyi değil. Yük altında yarım saati geçince 70'den aşağı inmiyor (ZOTAC RTX 3060 kullanıyorum). İnternette de yaşayanları görürsün ama bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Eğer takıntılı arkadaşlar varsa UV yapabilir.
Gigabyte 1660 Super Windforce sürekli 80 derecede çalışıyor 😃 70lerde geziyosa bence iyi.

Zotac 670 katlarda, 680'lerde kullanılan blower fanlı modeli ile iyi iş çıkarmıştı. Fakat, Zotac hiçbir zaman bios güncellemesi yapmaz, markanın en büyük handikapı budur, UEFI boot için ya nVidia bios yüklemek, yada UEFI boot yapsın diye bios'u modifiye eden bir proğram çalıştırmak gerekiyor idi 6xx serisi için, mazide kaldı.

Gigabyte'ın RTX 3xxx serisinin bazı modelleri için de, yakın zamanda Resizable bar'ı etkinleştirebilmek için ekran kartına bios güncellemesi yapmak gerekmiş. Yani bazen ekran kartına bios güncellenmesi yapmak elzem oluyor.

Fakat, konuda geçen Zotac ekran kartı için hiçbir güncelleme yapmak gerekmiyor, 4xxx serisinin bütün modelleri zaten Resizable Bar bios destekli geliyor. Dolayısı ile alın kullanın. Bende Nisan'da Fransa, Lyon'dan €660'ya Gigabyte 4070 Eagle OC aldım. O bi tık daha hızlı, 3 fanı var, yan kısımdaki Gigabyte yazısı renkleri yazılım ile seçilebiliyor, fanları için bir ışıklandırması yok.

2 fan ile 3 fan'ın farkı, 2 fanlı kartların yüksekliği daha fazla, 3 fanlılar daha sıska. Ne fark ediyor, kartı kasaya yerleştirme aşamasında, vidayı takarken bi parça daha parmağınız rahat yanaşıyor, yoksa üfleme kuvveti 3 tane 8cm fan ile, 2 tane 10cm fanın aynı ayarda. Tabi ısı borusu sayısı daha fazla olan ve heat chamber kullanan daha üst OC modeller de var.

Bir süredir takip ediyordum, fiyatı görünce direk aldım. İlk defa Zotac kullanacağım, bakalım ne olacak

Şahsen ben Zotac Twin Edge 3050 kullanıyorum. Zaten 3050 güçlü bir kart değil fakat Adana'da oturmama rağmen 60 dereceleri pek geçmedim en fazla 68 olsun.

Kart bugün geldi kurulumunu yaptım, merak edenler için 15 dakikalık furmark testi.
furmark_000001.jpg

77 derece biraz fazla sıfır kart için tamam havalar sıcak fakat kasanız nedir bu kadar fazla olması anormal.

RTX 4000 serisinin ekonomik modellerinin alayı böyle neredeyse. Ventus 4060 Ti da tam bu sıcaklığı görüyordu. Malzemeden çok kısıyorlar.

Geri
Yukarı