Elektronik Zotac RTX 4080 16 GB trinity ZT-D40810D-10P 256 bit GDDR6X 16 GB ekran kartı 30.999 TL

Ülkeye göre sunulan fiyatlar NVIDIA çıkışında değişebiliyor bir de Newegg gibi ortamlarda gördüğünüz fiyatlar NVIDIA'nın satışından ziyade üstüne kar marjı ve KDV gibi şeyler konulduktan sonraki satış fiyatı. En yakın örnek geçen gün 3090 Ti 22 bin TL fiyatına satıldı ve Newegg satış fiyatı o Zotac markası için 2295 dolar. Yani sizin söylediğiniz gibi değil olaylar eleştiri yapmadan önce herkes bir şeyi söylüyorsa neden diye araştırıp öyle yorum yapın. Arkadaşın dediğine katılıyorum fiyatlar faiş herkes bunun farkında indirim söz konusu iken dahi kar marjı olmadan satılmaz dün 19 bine gördük kartı bunu zararına satmadı Hepsiburada deli gibi kar etti, yani arkadaşın demek istediğide Galax veya INNO 15 olmalı iken plat kartlar 17-18 olmalı ki doğru. Pazarda bir domatesin kilosu 8 TL iken kimse 7'ye satmaz ama o domatesler çürümeye mahkum kalırsa paşa paşa kilosunu 3'e indirirler bu kadar basit.
Bizim firmalar çakal, kime ne tutturursa iteliyorlar anladık da 4070 Ti ın 15K olması imkansız. 899$ msrp var, bundan satıcı kar payını + vergiyi düş üstüne gümrük vergisi + TRT payı + taşıma ücretleri + KDV.

İnsanların anlamadığı tek şey gümrükten geçirirken ayrı vergi, satarken ayrı vergi verildiği. Gümrük vergisi ve KDV farklı şeyler.

Tüm bunların üstüne bir de euro bölgesinde olduğumuzu da unutmayın. Dolar değil, euro üzerinden dönüyor işlemler ki euro da şuan 20.33.

15K hayal ötesi bir rakam.

Hocam siz yazdıklarımın ne anlama geldiğini veya neyi ifade etmeye çalıştığımı gram anlamamışsınız bu yüzden extra yorum yaparak devam etmeyeceğim belli ki boşluğa gidecek, iyi sosyaller.

İnsanların doğru olan bir şeyi konuşması koyunluk olarak görülmeye başlanmış, bu ülkede bu zihniyet oldukça zaten gelişmemizin mümkünatı yok hakkımızı savunmamıza veya paramızı neye harcıyacağımızı tartışmamıza bile bahane üretmek için eliden geleni yapıyor ya millet gülsek mi, ağlasak mı artık onu bile bilmiyorum. Verdiğiniz örnek çok güzel bir şekilde 2300 dolarlık bir ürünün daha ucuza istese satılabileceğini gösterirken bunu anlamaktan ziyade yok MSRP yok vergi biz olmaması gereken şeyi söylerken ve düzeltilebileceğini bunun ise el ele vermemiz gerektiğini söylerken insanlar bizi bu tarz fikirlerleriyle hala bölmeye çalışıyor ya, klavyemde tuşa basıp ömrünü harcadığıma bile değmiyor bazen ama belki insanlar anlarda işte. Şu yazdığıma bile binbir bahane gelecek birazdan.

İnsanların doğru olan bir şeyi konuşması koyunluk olarak görülmeye başlanmış, bu ülkede bu zihniyet oldukça zaten gelişmemizin mümkünatı yok hakkımızı savunmamıza veya paramızı neye harcıyacağımızı tartışmamıza bile bahane üretmek için eliden geleni yapıyor ya millet gülsek mi, ağlasak mı artık onu bile bilmiyorum. Verdiğiniz örnek çok güzel bir şekilde 2300 dolarlık bir ürünün daha ucuza istese satılabileceğini gösterirken bunu anlamaktan ziyade yok MSRP yok vergi biz olmaması gereken şeyi söylerken ve düzeltilebileceğini bunun ise el ele vermemiz gerektiğini söylerken insanlar bizi bu tarz fikirlerleriyle hala bölmeye çalışıyor ya, klavyemde tuşa basıp ömrünü harcadığıma bile değmiyor bazen ama belki insanlar anlarda işte. Şu yazdığıma bile binbir bahane gelecek birazdan.
NVIDIA'nın kendi sitesinde bile 4080'i başlattığı fiyat 27.425 TL. AIB kart fiyatı da değil yani. Senin ederi bu dediğin fiyat aralığı AIB kartlar için, bir de gidip 22-25 bin diyorsun. Sana kimse kartlar daha ucuza satılamaz gibi bir şey demedi, fiyatların globalde de bu şekilde olduğunu, Almanya fiyatlarını da göstererek atıyorum, hala daha ezberlediğin şeyleri gelip sıralıyorsun buraya. Bir şey hakkında bilgi sahibi olursun, sonra konuşursun. Kendine ait bir tane bile argümanın yok, başkasından duyduğunun aynısını gelip yazıyorsun buraya; ki o denenlerin hepsini de dinledim, aynı Youtube videosunu ben de izledim yani. Al, aşağıya da bırakıyorum RTX 4080 NVIDIA sayfasını, ama bu kadar konuyu uzatmanın gereği yok. İndirim konusunda ''hep bu fırsatçılar yüzünden'' muhabbeti dinleyemeyeceğim daha fazla.

NVIDIA'nın kendi sitesinde bile 4080'i başlattığı fiyat 27.425. aıb kart fiyatı da değil yani. Senin ederi bu dediğin fiyat aralığı aıb kartlar için, bir de gidip 22-25 bin diyorsun. Sana kimse kartlar daha ucuza satılamaz gibi bir şey demedi, fiyatların globalde de bu şekilde olduğunu, Almanya fiyatlarını da göstererek atıyorum, hala daha ezberlediğin şeyleri gelip sıralıyorsun buraya. Bir şey hakkında bilgi sahibi olursun, sonra konuşursun. Kendine ait bir tane bile argümanın yok, başkasından duyduğunun aynısını gelip yazıyorsun buraya; ki o denenlerin hepsini de dinledim, aynı YouTube videosunu ben de izledim yani. Al, aşağıya da bırakıyorum RTX 4080 NVIDIA sayfasını, ama bu kadar konuyu uzatmanın gereği yok. İndirim konusunda "hep bu fırsatçılar yüzünden" muhabbeti dinleyemeyeceğim daha fazla.

Sizin bana söylediğiniz hangi argümanı kendiniz bizzat test edip buraya yazdınız, internette okuduğunuzu beyninizde filtreleyip kendinize uygun hale getirip buraya yazıyorsunuz sadece diğer herkes gibi. Video diyorsunuz sabahtan beri ne videosu bu söyleyin bizde izleyelim sabahtan beri o izledi bu izledi ortada ne videosu bu? Site atıyorsunuz hala sizin anlamadığınız ve videoyu izleyen kesim dediğinzi insanların ki gerçekten merak ettim neyin videosu bir biz izlemedik sanırım, Türk satıcı veya yabancı satıcı bu fiyatların nerede olduğu önemsiz, genel anlamda bir fiyat problemi var Türk satıcılar bunu extra abartarak satıyor. Ve sizin bilmediğiniz ve asla öğrenemeyeceğiniz şey ise bu fiyatlara almıyor satan insanlar ama bu konuda ne yazsam gene 50 tane boş yazı gelecek çok bilirmişçesine o yüzden geçiyorum. Neyse hocam konu kapansın burada siz haklısınızdır, tüm forumdaki insanlar hakkını savunmamalı, fiyatlar aynen bu şekilde olmalı hatta daha da uçmalı, faizler ve vergiler inmemeli, kimse rahatsız olup bunu dile getirmemeli, herkes videodan izleyip burada onu yazabilir sadece beyni yok çünkü kimsenin, ve sizin dediğiniz her şey kesinlikle doğru biz anca kopyala yapıştırız, araştıramayız, okuyamayız, anlayamayız, çok doğru, benim hatam kusra bakmayın doğruları söylememeliyim koyunluğa devam etmem lazım.

Sizin bana söylediğiniz hangi argümanı kendiniz bizzat test edip buraya yazdınız, internette okuduğunuzu beyninizde filtreleyip kendinize uygun hale getirip buraya yazıyorsunuz sadece diğer herkes gibi. Video diyorsunuz sabahtan beri ne videosu bu söyleyin bizde izleyelim sabahtan beri o izledi bu izledi ortada ne videosu bu? Site atıyorsunuz hala sizin anlamadığınız ve videoyu izleyen kesim dediğinzi insanların ki gerçekten merak ettim neyin videosu bir biz izlemedik sanırım, Türk satıcı veya yabancı satıcı bu fiyatların nerede olduğu önemsiz, genel anlamda bir fiyat problemi var Türk satıcılar bunu extra abartarak satıyor. Ve sizin bilmediğiniz ve asla öğrenemeyeceğiniz şey ise bu fiyatlara almıyor satan insanlar ama bu konuda ne yazsam gene 50 tane boş yazı gelecek çok bilirmişçesine geliyorum. Neyse hocam konu kapansın burada siz haklısınızdır, tüm forumdaki insanlar hakkını savunmamalı, fiyatlar aynen bu şekilde olmalı hatta daha da uçmalı, faizler ve vergiler inmemeli, kimse rahatsız olup bunu dile getirmemeli, herkes videodan izleyip burada onu yazabilir sadece beyni yok çünkü kimsenin, ve sizin dediğiniz her şey kesinlikle doğru biz anca kopyala yapıştırız, araştıramayız, okuyamayız, anlayamayız, çok doğru, benim hatam kusra bakmayın doğruları söylememeliyim koyunluğa devam etmem lazım.
Dostum nasıl abartıyor diye soruyorum ben de sana. Argümanı da bizzat test ettim, gittim buraya senin pazarında (Avrupa) satış yapan retailerların fiyatlarını koydum. Zotac'ın fiyatını da geldim kuruşu kuruşuna çevirdim. Yaklaşık bu civarda bir fiyat çıktı karşına doğru mu? Ne diye hala daha yok fiyatları şişiriyorlar vs. diye konuşuyorsunuz? Fiyatlar genel olarak şu anda pahalı. Ben sana bu kartlar daha ucuza satılamaz da demedim ama şu anda piyasa böyleyken sen gidip de satıcıdan 22-25 bin TL arasına 4080 bekliyorsun. NVIDIA bile kendi sitesinde 27.625,00 TL demiş, sen buraya gelip ''normalde 22-25 bin TL olması lazım'' diyorsun. Fiyatlar daha ucuz olmalı de ama gelip normalde 22-25 bin arasında olmalı dersen komik olursun.

O videonun ismini de vermeyeceğim herkes biliyor zaten. ABD'deki eyalet vergisini dahil etmeden Newegg fiyatlarının gösterildiği bir videoydu. O videodaki argümanların birebir aynısını gelip burda söylersen ben de sana bu şekilde cevap veririm. Yani esasen argüman da yok ortada, tek dediğiniz satıcıların fırsatçı olduğu vs. yönünde, bunun üzerine gidip senin pazarında satış yapan yurt dışı satıcılarının koyduğu fiyatı gösteriyorum hala daha aynı şeyleri söylüyorsun. Ne dememi bekliyorsun bunun üzerine?

Sizin bana söylediğiniz hangi argümanı kendiniz bizzat test edip buraya yazdınız, internette okuduğunuzu beyninizde filtreleyip kendinize uygun hale getirip buraya yazıyorsunuz sadece diğer herkes gibi. Video diyorsunuz sabahtan beri ne videosu bu söyleyin bizde izleyelim sabahtan beri o izledi bu izledi ortada ne videosu bu? Site atıyorsunuz hala sizin anlamadığınız ve videoyu izleyen kesim dediğinzi insanların ki gerçekten merak ettim neyin videosu bir biz izlemedik sanırım, Türk satıcı veya yabancı satıcı bu fiyatların nerede olduğu önemsiz, genel anlamda bir fiyat problemi var Türk satıcılar bunu extra abartarak satıyor. Ve sizin bilmediğiniz ve asla öğrenemeyeceğiniz şey ise bu fiyatlara almıyor satan insanlar ama bu konuda ne yazsam gene 50 tane boş yazı gelecek çok bilirmişçesine o yüzden geçiyorum. Neyse hocam konu kapansın burada siz haklısınızdır, tüm forumdaki insanlar hakkını savunmamalı, fiyatlar aynen bu şekilde olmalı hatta daha da uçmalı, faizler ve vergiler inmemeli, kimse rahatsız olup bunu dile getirmemeli, herkes videodan izleyip burada onu yazabilir sadece beyni yok çünkü kimsenin, ve sizin dediğiniz her şey kesinlikle doğru biz anca kopyala yapıştırız, araştıramayız, okuyamayız, anlayamayız, çok doğru, benim hatam kusra bakmayın doğruları söylememeliyim koyunluğa devam etmem lazım.
Şimdi baktım bende neymiş bu video diye, DH videosu sanırım.

Son düzenleme:
O sitedeki fiyatları direk baz almayın:
1. Ürünü biz değil Dist.ler çekiyorlar üreticiden. Çok sayıda aldıkları için ve anlaşmalarından dolayı orada gözüken 800, 1200,1600 dolardan olmadı kesin. Daha uyguna aldıklarına mantıken ulaşabilirsiniz.
2.Çok sayıda ürün aldıklarından dolayı ürün başına düşen taşıma ücretleri bireysel kargodan daha uyguna gelecektir.
3.Vergi konusu muallak, bugüne kadar kaçtane konuya denk geldiysem gelelim kesinlikle şu şu vergiler alınıyor diye resmi dayanağa varan bir bir belge paylaşılmadı. Distlerin nereye ne kadar vergi verdiğini resmi olarak ispatlayacak arkadaş varsa paylaşın, bu eksik bilgide kapanmış olur.

Fiyatların ne kadar şişirildiğini yukarıdaki videoda görüyoruz. 4090, fiyatı yüksek olduğu için az satılıyor. Buda onu yurtdışındaki fiyatlara çok yakın bir değerden satıldığını doğrulatıyor. Oysaki daha çok satılan 4070tiler, yurtdışı fiyatının üzerine daha fazla fiyat farkıyla satılıyor. Eğer vergiler çoksa 4090 o zaman zararına, hayrına satıyorlar; vergiler azsa 4070tiden ölesiye kar çekiyorlar.

Fiyatların ne kadar şişirildiğini yukarıdaki videoda görüyoruz. 4090, fiyatı yüksek olduğu için az satılıyor. Buda onu yurtdışındaki fiyatlara çok yakın bir değerden satıldığını doğrulatıyor. Oysaki daha çok satılan 4070tiler, yurtdışı fiyatının üzerine daha fazla fiyat farkıyla satılıyor. Eğer vergiler çoksa 4090 o zaman zararına, hayrına satıyorlar; vergiler azsa 4070tiden ölesiye kar çekiyorlar.
1) Yukarıda videoda eyalet vergisi dahil değil. Bilmem kaç dakikalık video çekiliyor ona rağmen bu bilgi eksik videoda, komedi yani.

2) Bakacağınız yer ABD pazarı değil, Avrupa pazarı; oranın da fiyatları belli yukarıda ifade ettiğim ve fiyatlarını verdiğim üzere. Öyle baktığınız zaman da fiyatların yakın olduğunu görüyorsunuz.

3) 4070Ti'lar yurtdışı fiyatının çok fazlasına satılıyorsa, yani yurtdışında daha ucuz olup da fiyatlar burada şişirilmiş ise neden Inno 3D 4070Ti 949,00 Euro? Neden Zotac Trinity RTX 4080 1,499,00 Euro ve neden bu fiyatlar TL'ye çevirildiğinde aşağı yukarı aynı rakamları elde ediyoruz? Neye göre bu fiyatlar TR'de aşırı şişirilmiş diyorsunuz?

1) Yukarıda videoda eyalet vergisi dahil değil. Bilmem kaç dakikalık video çekiliyor ona rağmen bu bilgi eksik videoda, komedi yani.

2) Bakacağınız yer ABD pazarı değil, Avrupa pazarı; oranın da fiyatları belli yukarıda ifade ettiğim ve fiyatlarını verdiğim üzere. Öyle baktığınız zaman da fiyatların yakın olduğunu görüyorsunuz.

3) 4070 Ti'lar yurt dışı fiyatının çok fazlasına satılıyorsa, yani yurt dışında daha ucuz olup da fiyatlar burada şişirilmiş ise neden INNO 3D 4070 Ti 949,00 Euro? Neden Zotac Trinity RTX 4080 1, 499, 00 Euro ve neden bu fiyatlar TL'ye çevirildiğinde aşağı yukarı aynı rakamları elde ediyoruz? Neye göre bu fiyatlar TR'de aşırı şişirilmiş diyorsunuz?

4070 Ti: INNO3D GeForce RTX 4070 Ti X3 ab € 899,00 (2023) | Preisvergleich Geizhals Deutschland

900 €. Burada da indirimli fiyat diye sattıkları da 150 - 200€ daha fazla.

4080: Zotac Gaming GeForce RTX 4080 Trinity ab € 1349,00 (2023) | Preisvergleich Geizhals Deutschland

1350 €. Yine Türkiye'de indirimli diye sattıkları kart 150€ daha pahalı.

150€ demek segment değiştirme demek. Az para değil.

En başında kart fiyatlari yüksek zaten. İthalatçılardan önce NVIDIA ve AMD şişirdi fiyatları. Moore yasası öldü deyip fiyatları uçurdu deri ceketli; hala fiyatlar normal, bu fiyata kaçmaz muhabbeti dönüyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı