Zotac RTX 4080 Trinity ısınıyor

The Noob

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar;

Geçenlerde TT cte C750 Air model bir kasa aldım ve bu kasaya başlıktaki GPU'yu baş aşağı bakacak şekilde monte ettim. Testler esnasında fark ettim ki, kart eskiye kıyasla 8-9C daha sıcak çalışıyor. Acaba vapour Chamber'da bir arızamı vardır yoksa soğutma sistemi bu tür bir montaj yapılabilir düşüncesini destekleyecek biçimde tasarlanmamış mıdır? Eski kasada ki montaj, GPU riser ile birlikte fanlar bana bakacak biçimde çalışıyordu. Cyberpunk 4K Ultra ayarlarda 63-65 dereceleri görürken, yeni kasada bu değerler daha yüksek.

Dosya Ekleri

• 169549519978888.jpg
    169549519978888.jpg
    187,6 KB · Görüntüleme: 48
  • IMG_20231016_224706.jpg
    IMG_20231016_224706.jpg
    63,5 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam merhaba size başka bir sorum var aynı kart bende de var da kartınızın üzerinde Zotac simgesinin olduğu katmanın altında küçük dar bir yer var oradaki LED kırmızı mı aynı kart bende de varda bende kırmızı yazıyor problem bende mi merak ediyorum.

Merhaba arkadaşlar;

Geçenlerde TT cte C750 Air model bir kasa aldım ve bu kasaya başlıktaki GPU'yu baş aşağı bakacak şekilde monte ettim. Testler esnasında fark ettim ki, kart eskiye kıyasla 8-9C daha sıcak çalışıyor. Acaba vapour Chamber'da bir arızamı vardır yoksa soğutma sistemi bu tür bir montaj yapılabilir düşüncesini destekleyecek biçimde tasarlanmamış mıdır? Eski kasada ki montaj, GPU riser ile birlikte fanlar bana bakacak biçimde çalışıyordu. Cyberpunk 4K Ultra ayarlarda 63-65 dereceleri görürken, yeni kasada bu değerler daha yüksek.
Hocam her kasada hava sirkülasyonu farklı. Büyük ihtimalle o sıcak havayı ittiği zaman fanlar tekrardan geri yansıyor. Cam açık bir şekilde test ettiniz mi?

Hocam merhaba size başka bir sorum var aynı kart bende de var da kartınızın üzerinde Zotac simgesinin olduğu katmanın altında küçük dar bir yer var oradaki LED kırmızı mı aynı kart bende de varda bende kırmızı yazıyor problem bende mi merak ediyorum.
Evet kırmızı yanıyor ancak ben 2. Bios ayarına geçtikten sonra ışık söndü.

Hocam her kasada hava sirkülasyonu farklı. Büyük ihtimalle o sıcak havayı ittiği zaman fanlar tekrardan geri yansıyor. Cam açık bir şekilde test ettiniz mi?
Cam açık test ettim sonuç aynı. Hatta arka kısımda ki 3lü fanı tam devire alıp, alt ve ön kısımdakilerin devirlerini düşürüp egzoz fanlarını da tam devire aldım sonuç aynı. Bundan ötürü acaba sıkıntı GPU'nun vapour chamber'da mı sorusu aklıma düştü. Buna çok benzer bir problem Radeon'un son seri kartlarında da vardı. Mesela kartı GPU riser ile monteleyince, kart daha çok ısınıyordu.

Evet kırmızı yanıyor ancak ben 2. BIOS ayarına geçtikten sonra ışık söndü.

Cam açık test ettim sonuç aynı. Hatta arka kısımda ki 3'lü fanı tam devire alıp, alt ve ön kısımdakilerin devirlerini düşürüp egzoz fanlarını da tam devire aldım sonuç aynı. Bundan ötürü acaba sıkıntı GPU'nun vapour Chamber'da mı sorusu aklıma düştü. Buna çok benzer bir problem Radeon'un son seri kartlarında da vardı. Mesela kartı GPU riser ile monteleyince, kart daha çok ısınıyordu.

Olabilir. Deneme yanılma yapmanız lazım.

Geri
Yukarı