Zotac Twin RTX 3060 8999 TL!

Çok pahalı bence. Ne kadar NVIDIA fanboyu birisi olsam bile 7750-8000 TL civarlarında dolaşan 6600 XT'ler daha cazip geliyor.

Maalesef Türkiye'de NVIDIA fiyatları hala anormal seviyelerde geziniyor AMD fiyatları normale yakınken. Dün Reddit'te şunu gördüm 3 RTX 3080 de $700 hangisini alayım diyor. Bizde en ucuz RTX 3080 ise $1200.

Screenshot_4.jpg

3060'lar için bu rakam az pahalı ama bu koşullarda daha aşağısını özel indirim günleri, mağaza açılışı vs. olursa yaparlar gibime geliyor bütçesi olanlar alabilir daha birkaç ay önce 11-12 civarındaydı bu modeller.

Bu model alınır mı soğutması üst düzey değil fanlar bir miktar ses yapabilir ama öyle aşırı değil.

Ocak ayında 10-11k civarında dolaşıyordu 3060'lar fiyatlar sabit düşmesi uzun zaman alır ama ben yazın çok daha yükselme ihtimali olduğunu düşünüyorum ekonomi yüzünden RX 6600XT veya 3060 arasında kalsam 3060 seçerim zamanında öyle yaptım tercih meselesi AMD başımı çok ağrıttı NVIDIA karttan başkasına bakmıyorum bu saatten sonra.
Özel değilse başınız tam olarak neden ağırdı?

Özel değilse başınız tam olarak neden ağırdı?

RX570, 5500XT tarafından WattMan, siyah ekran, BIOS hatası, aşırı sıcaklık ve hatasız oyun kapanması ve değişimden gelen sıfır kartlar bile aynı sorunu taşıyordu HD 7850 kullanmıştım zamanında böyle sorunlar yoktu AMD sürücülere önem vermiyor gibi geliyor bana asıl önemli olan kartın stabil sürücüler ile oyunlarda hata vermeden dur durak bilmeden çalışması.

RX570, 5500XT tarafından WattMan, siyah ekran, BIOS hatası, aşırı sıcaklık ve hatasız oyun kapanması ve değişimden gelen sıfır kartlar bile aynı sorunu taşıyordu HD 7850 kullanmıştım zamanında böyle sorunlar yoktu AMD sürücülere önem vermiyor gibi geliyor bana asıl önemli olan kartın stabil sürücüler ile oyunlarda hata vermeden dur durak bilmeden çalışması.
Amd ekran kartı ailesi tarafına yeni geçtim. Uzun bir deneyimim olmadı ama bir sorunla karşılaşmadım şimdilik. İnşallah hiç karşılaşmam.

Geri
Yukarı