Zowie FK2 sağ tık basılmasına rağmen sol tık algılıyor

Synty

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,

Sahip olduğum Zowie FK2 mouseumda bir sorun yaşıyorum ve sizlerle paylaşmak istedim. Bir gün oyun oynarken fark ettim ki faremin tuşlarına bastığımda düzgün çalışmıyor. Örneğin, sağa bastığımda sola tepki veriyor gibi algılanıyor ve sol tuşa bastığımda sağa tepki veriyor gibi görünüyor. Sorunu çözmek için klasik yöntemleri denedim, ancak hiçbiri işe yaramadı.

Daha fazla sorun kaynağını belirlemek için kullandığım fareyi farklı bir bilgisayara taktım ve yine aynı sorunu yaşadım. Sonunda yeni bir fare satın aldım ve bu farede böyle bir sorun olmadığını gözlemledim.

Bunun sonucunda, Zowie FK2 faremde muhtemelen donanımsal bir problem olduğunu düşünüyorum.

Kısacası sistemimde bir problem yok, mouse kaynaklı bir problem olduğunu düşünüyorum. Fikrinizi belirtirseniz sevinirim

Son düzenleyen: Moderatör:
Garantisi devam ediyor ise garantiye ver. Etmiyor ise ücretli bir şekilde tamir ediliyor ise ettir. Bunların hiçbirini yapmak istemez isen youtubeda sorununla ilgili farklı mouselarda nasıl tamir edilebileceği anlatılmış onlarca video var elinde kalmasından korkmazsan tamir etmeyi deneyebilirsin.

Garantisi devam ediyor ise garantiye ver. Etmiyor ise ücretli bir şekilde tamir ediliyor ise ettir. Bunların hiçbirini yapmak istemez isen youtubeda sorununla ilgili farklı mouselarda nasıl tamir edilebileceği anlatılmış onlarca video var elinde kalmasından korkmazsan tamir etmeyi deneyebilirsin.
Korkmam doğrusu garantisini kontrol edicem ama herhangi bir vida veya açılışı yok gibi gözüküyor baktığım kadarıyla çok sevdiğim bir mouse yeni mouse var fakat onu daha çok seviyorum

Herhangi bir kaynak varsa yardımcı olursanız sevinirim ben araştırdığımda pek birşey bulamadım

Geri
Yukarı