ZTE H298A Güvenlik Duvarı Oyunları Engelliyor

Nounie

Hectopat
Daha fazla  
Aylardır bu sorunu yaşıyordum sonunda neden kaynaklandığını buldum. Garip bir şekilde her zaman değil, rastgele zamanlarda oluyor. Kapatmak dışında ne yapabilirim sizce? Sadece açma kapatma var, başka ayar yok Türk Telekom sayesinde.

Aylardır bu sorunu yaşıyordum sonunda neden kaynaklandığını buldum. Garip bir şekilde her zaman değil, rastgele zamanlarda oluyor. Kapatmak dışında ne yapabilirim sizce? Sadece açma kapatma var, başka ayar yok Türk Telekom sayesinde.
bir çözüm bulabildin mi hocam ?

ben de aynı sorunu yaşıyorum oyunlarda chat çalışmıyor, discord çalışmıyor. Modemar ayüzünden chat için kullanılan portları gireyim dedim, ondan da pek bir şey anlamadım port harici url falan istiyor. yok mu bunun bir çözümü yahu.

@Ahmet Can Akgül sizin sorununuz çocuk filtresi falan olabilir. Ben antivirüs ayarlarından uygulamalara ayrı izinler verdim. Bir de UPnP ayarını kapattım.

Ne bilgisayarda ne de modemde çocuk filtresi yok aslında, güvenli internet de kapalı bende (açık olunca YouTube'daki yorumları bile engelliyor normalde, kapalı olduğundan eminim) sabahtan beri bu sorunla uğraşıyorum oyunun sadece chat kısmı blocklu, oyunu oynamada sorun yok.

Tool aracılığıyla hangi portun kullanılmaya çalışıldığını vs anlamaya çalışacağım ama yıldım bu sorundan.

edit: bu arada oyun konsolda değil bilgisayarda

Geri
Yukarı