ZTE H3601P V9.0 Modeme aynı anda kaç kablosuz cihaz bağlanabilir?

Knight Davion

Kilopat
Merhaba.

TurkNet'in kendi ZTE H3601P V9.0 modemini 940/940 Mbps TurkNet simetrik internet olarak kullanıyorum. Modeme halihazırda aktif olarak 2 telefon ve 4 adet Wi-Fi'li LED 1 adet klima takılı. Bazen 1 adet laptop veya 1-2 adet misafir telefonu da bağlanıyor. Mevcutta bağlantıda hız, kopma, menzil bakımından bir sorun yok. Mevcutta minimum 7, maksimum 8-9 cihaz bağlı oldu bu zamana kadar.

Eve 6 adet Wi-Fi'li ampul alsam (1 tanesini deneme fırsatım oldu ve gerçekten beğendim) ve modeme aktif Wi-Fi'den bağlı cihaz sayısı minimum 13, maksimum 16-17'ye çıksa modem bunu kaldırır mı?

LED'ler ve olası ihtimaldeki ampuller zaten neredeyse 3 Mbps bile internet kullanmazlar. İnterneti kapasite bakımından asıl kullanacak olanlar, Ethernet kablolu olarak bağlı olan PC, TV, PS5, telefon gibi ürünler. İnternette okuduğuma göre bazı modemlerde 10 adet Wi-Fi'li cihaz sınırı olabiliyormuş.

Bu modemde böyle bir sınır var mı? Arayüzünde net bir bilgi yazmıyor. Kesin bilgisini nasıl öğrenebilirim?

Veya böyle bir sınır olmasa bile, interneti çok çok az kullansalar bile çok cihaz bağlı olduğu için modemde sapıtma durumları olur mu?

Yorumlarınızı bekliyorum. sağlıcakla kalın.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı