ZTE Zxhn H298a v1.0 Bufferbloat

Batuhan Daş

Hectopat
Merhaba, oyunlarda anlık olarak ping yükselip düşüyor hatta kopma derecesine bile geliyor. Bunu en çok Rocket League'de yaşıyorum. Hatta Twitch'te bile zaman zaman oynatıcıda sorun oluştu uyarısı çıkıyor. Akşamları ve geceye doğru buna daha çok maruz kalıyorum. TürkNet destek ile görüşüyorum, bufferbloat sorunum var diyorum fakat hala dalga geçer gibi sorun yaşadığınız sitenin ip adresi ile test atın diyorlar. Modemim başlıkta mevcut. QoS ayarlarına girdim fakat hız sınırlama da bulamadım. Araştırmalarım sonucu modemimde hız sınırlama mevcut değil gibi duruyor. SQM'yi de desteklemiyor. Ne yapmam gerekiyor çok ortada kaldım. Modem değişimi ile sorun çözülür mü bilmiyorum ama TürkNet'ten başka modem istiyorum ona da cevap vermiyorlar. Destekleriniz bekliyorum, teşekkür ederim.

bufferbloat.jpg

Merhaba, oyunlarda anlık olarak ping yükselip düşüyor hatta kopma derecesine bile geliyor. Bunu en çok Rocket League'de yaşıyorum. Hatta Twitch'te bile zaman zaman oynatıcıda sorun oluştu uyarısı çıkıyor. Akşamları ve geceye doğru buna daha çok maruz kalıyorum. TurkNet destek ile görüşüyorum, bufferbloat sorunum var diyorum fakat hala dalga geçer gibi sorun yaşadığınız sitenin IP adresi ile test atın diyorlar. Modemim başlıkta mevcut. QoS ayarlarına girdim fakat hız sınırlama da bulamadım. Araştırmalarım sonucu modemimde hız sınırlama mevcut değil gibi duruyor. SQM'yi de desteklemiyor. Ne yapmam gerekiyor çok ortada kaldım. Modem değişimi ile sorun çözülür mü bilmiyorum ama TurkNet'ten başka modem istiyorum ona da cevap vermiyorlar. Destekleriniz bekliyorum, teşekkür ederim.

Eki Görüntüle 1826223

Kendiniz modem alarak çözebilirsiniz. Genelde ISS'ların verdikleri modemler dandik oluyor. Bende TurkNet kullanıyorum, verdikleri modem ile sonuç böyle. Bufferbloat and Internet Speed Test - Waveform

Merakla bekliyorum.
TürkNet sağolsun Türk Telekom ekiplerini bilgilendirmiş ve bugün bana yeni çıkan bir modem getirdiler (ax1800 ex20v). Modem yeni olduğu için doğal olarak QoS ayarları yapılabiliyor ben de 100 mbps internetimi 80'e çektim, upload'ı ise 13-14'ten 8'e çektim. Belki, biraz daha kurcalarsam daha yüksek mbps'ler ile aynıya yakın sonuçlar alabilirim.
Sonuçlar şu şekilde;
testnet.jpg

TürkNet sağolsun Türk Telekom ekiplerini bilgilendirmiş ve bugün bana yeni çıkan bir modem getirdiler (ax1800 ex20v). Modem yeni olduğu için doğal olarak QoS ayarları yapılabiliyor ben de 100 mbps internetimi 80'e çektim, upload'ı ise 13-14'ten 8'e çektim. Belki, biraz daha kurcalarsam daha yüksek mbps'ler ile aynıya yakın sonuçlar alabilirim.
Sonuçlar şu şekilde;
testnet.jpg
Bir başka sonuç olarak upload'ı 11 mbps'ye, download'ı ise 95 mbps'ye çektim sonuçlar birbirine yakın çıktı. Hangisi daha iyi olur uzman olmadığım için bilemiyorum ama deneyip göreceğiz...
testnet2.jpg

Son düzenleme:

Geri
Yukarı