Zula'nın ne anlamı kaldı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
E sporcu hesabı istiyorsan 2600 TL yatırıp otomatik AİM almayı ve +7'yi açtıktan sonra hızlı silah çekmeyi açınca ELO'nun 0 olması gerekir. Tebrikler artık 10 yaşında E-Sporcusun.

Bildiğimiz gibi Zula pay to Win bir oyun.
Bir kere oynamaya başladığımızda kısa süre içinde bırakmazsak oyun bir şekilde aklımızı çelip bizi para vermeye zorluyor.

Beni bile zorladı ama en büyük fırsatı veren şey e-pinler olmuştu. Dilenci gibi babamdan 5-10-15-20 lira falan isteyip Zula altını almıştım.

Ama ilk defa kullandığım zamanlar boşa harcadım hatalar yaptım. Oyuna tekrar para vermemek üzere beni idare edecek şeyler almalıydım diye düşündüm.
En azından başardım ki ücretsiz silahlarıma eklenti alıp, ücretsiz silahlarımı yükselttim neredeyse hepsi +6 oldu. Ama diğer oyuncuların paralı silahları karşısında ne kadar zayıf oldukları hala belli.

Ama zaten onlar bile zor idare ederdi. Bu oyun hala pay to Win. Neden insanlar hala oynamaya devam ediyor? Neden nice yayıncıları YouTuber'ları kendilerine çekebildiler? Bu arada fark ettim sunucular bu aralar çok boşalmışlar ama okuldan dolayı olabileceğini düşünüyorum.

Sizce neden Zula hala oynanıyor? Bende ve bizde olduğu gibi o oyuncular da mı oyunun pay to Win olduğunu bilmeden çocukluk aklıyla oynuyorlar?
Fark ettim çocukken Zula'ya başlarsak çok kanıyoruz ve sonrasında bir şekilde babamıza yalvararak Zula altını alıyoruz.

Artık biraz daha büyüdüm. 14 yaşındayım, çok şey öğrendim, çok deneyimlendim, çok akıllandım o yüzden Zula'nın nasıl bir oyun olduğunu biliyorum.

Edit: Yanıtlar geldikçe bayağı bir şeyler öğrendim gözümden kaçmış şeyleri hatırladım.

Oyun artık P2W değil, istediğin silahı para yatırmadan da oynayabiliyorsun, buna p2skip deniliyor, para yatırmadan da ulaşabiliyorsun ama daha hızlı ulaşmak için para yatırman gerekiyor. Eskiden böyle değildi, ve o zamanlar daha güzeldi. Evet komik ama P2W olduğu zamanlar daha eğlenceliydi. Her şey çok değerliydi şimdi oyun sizi hediye yağmuruna tutuyor.

Çalıntı maplerle ve bir geleceği olmayan oyunda oynayın kardeşim. Zaten biz oynamıyoruz, oynamanıza da karışmayız. Karışamayız da.
Dostum sen okuduğunu anlamıyor musun? Oynuyoruz, oynuyorum diyen oldu mu ya? Sana diyorum ki adamların amacı Türk Firmasının imzası bulunan bir MMOFPS yapmaktı ve Türk Kültürü unsurları içeren basit ama eğlenceli bir oyun yaptılar. Bunu yaparken de çokça popüler oyunlardan içerik aldılar. Neyi anlamıyorsunuz hala? Yahu madem bu kadar basit bu işleri yapmak, çıkın yapın.

@yaraliordek oyunun verdiği silahla, gerçek parayla alınan silah aynı olmuyor ve bir süreden sonra istemesen de oyun para yatırmaya zorla itiyor seni. Bu oyunun P2W olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Bu konuda size hiç katılmıyorum. Evet amaçları çalmak. Bende o zaman Dust 2 mapini alayım biraz süs ekleyip özgün map diye koyayım.
@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE hocamıza katılıyorum.
@delininyıldızı.

Yapabiliyorsan ne diye duruyorsun? Becerebilirsen oynarız, oynarlar.
@yaraliordek oyunun verdiği silahla parayla alınan silah aynı olmuyor ve bir süreden sonra istemesen de oyun para yatırmaya zorla itiyor seni. Bu oyunun P2W olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Oyun sana silah falan vermiyor, bütün silahlar oyun parasıyla alınabilidiği için oyun P2W değil. Adamın aldığı silahı sen para yatırmadan da alabiliyorsun, ama onun için oyunun sana yağmur gibi yağdırdığı puanları markette harcaman lazım.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE Mobile Legends: Bang Bang denen oyun karakterleri dahil birebir LoL'ün kopyası. LoL denen oyun ise mantık ve oynanış olarak DOTA'dan çıkmış ekibin elinden yapılmış bir oyun. Çıkıp kimse demiyor ki bu oyunlar çalıntı oynamayın. İş hayatında ve ticarette işler sizin dediğiniz gibi yürümüyor. Eğer bir iş tutulur ve insanlar tarafından sevilirse o iş geliştirilir, taklit edilir ve kaynağı tükenene kadar sömürülür. Temel amaç paradır. Bunu başardılar ve bitti. İşin hala çalıntı ve etiklik kısmındasınız. Hahaha emojisi atmaktan başka bir fikriniz varsa söyleyin.
Yapabiliyorsan ne diye duruyorsun? Becerebilirsen oynarız, oynarlar.

Oyun sana silah falan vermiyor, bütün silahlar oyun parasıyla alınabilidiği için oyun P2W değil. Adamın aldığı silahı sen para yatırmadan da alabiliyorsun, ama onun için oyunun sana yağmur gibi yağdırdığı puanları markette harcaman lazım.
Açık dünya kaynıyor sektör. Kimse de çıkıp demiyor ki bu oyunlar aynı birader ama adları değişik. Konuşup dursunlar, parayı kazanan kazanıyor atılımı yapan yine kazanıyor. Biz de boş konuşuyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zula çaldı, ama çok güzel çaldı. Oyunun vuruş hissiyatı CS'den daha iyi çok komik ama öyle.

@yaraliordek orada demek istediğim oyunun başlangıçta herkesin envanterine bedava olarak koyduğu silahtı ve diğer bir yandan da +7 olan silahla o silahın gücü aynı mı? Tabii ki de değil. Her neyse dediklerim açık, daha da fazla bir şey demeyeceğim.

Ayrıca şu anda Zula'nın alternatifi yok, Türkiye pazarında hiç MMOFPS oyunu yok. FPS oyunları var ama burada Zula'ya P2W diye bağıran insanlar Zula'nın bir FPS oyunu değil MMOFPS oyunu olduğunu bilmiyor.

@yaraliordek orada demek istediğim oyunun başlangıçta herkesin envanterine bedava olarak koyduğu silahtı ve diğer bir yandan da +7 olan silahla o silahın gücü aynı mı? Tabii ki de değil. Her neyse dediklerim açık, daha da fazla bir şey demeyeceğim.

Oyunda parayla yapabildiğin her şeyi para yatırmadan da yapabiliyorsun diyorum. Sen gelmiş stok silah ile para verip aldığın son seviye yaptığın silahı karşılaştırıyorsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı