Zxhn H298a v1.0 modemde DNS reklam nasıl engellenir?

witicieen

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba arkadaşlar, ağıma bağlı olan tüm cihazlardan reklamları engellemek istiyorum, ancak açıklayıcı bir kaynak bulamadım bir tane video buldum, onda da tam açıklayıcı değil. DDNS bölümü var bu kısım kapalı konumunda bunu açık yapıp sağlayıcı URL'yimi değiştirmemiz lazım? dns.adguard.com olarak yapmak istiyorum. Ayrıca DNS bölümüne yazdığım takdir de şu şekilde hata ile karşılaştım.

1697046531671.png

1697046103595.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Modemden DoH açılır mı bilmiyorum ancak genel ağ menüsünde modem DNS'i kısmı varsa oraya 94.140.14.14 yazabilirsin.

DNS kısmı var ancak kabul etmiyor. Mevcut işlem geçersiz diyor. Yönetici adı soruyor yönetici adı admin olarak giriyorum anlam veremedim. Fiber 1000 Mbps kullanıyorum diye mi bu şekilde onu da anlamadım. Videolar da ki modem arayüzü ile benim modem markası aynı ancak arayüzler farklı. Bu şekilde alan adı zorunlu diyor.
1697046985496.png

DNS kısmı var ancak kabul etmiyor. Mevcut işlem geçersiz diyor. Yönetici adı soruyor yönetici adı admin olarak giriyorum anlam veremedim. Fiber 1000 Mbps kullanıyorum diye mi bu şekilde onu da anlamadım. Videolar da ki modem arayüzü ile benim modem markası aynı ancak arayüzler farklı. Bu şekilde alan adı zorunlu diyor.Eki Görüntüle 1974233
Genel ağ kısmında mı peki bu DNS menüsü?

Hayır yerel ağ kısmında genel ağ kısmında DDNS bölümü var.
Eki Görüntüle 1974239
Bilgimin dışına çıkıyor. Genelgeçer şekilde kendi modemimin arayüzünden yola çıkarak düşündüm ancak aklıma gelmedi. Yerel ağ genelde ip adreslerinin tanımlandığı yer olduğu için oradan DNS ayarlamak çok doğru gelmemişti ancak birisi forumda paylaşmış. Paylaştığı menüler de yok sizde. Firmware güncellemesi ile kapatılmış olabilir.

Bilgimin dışına çıkıyor. Genelgeçer şekilde kendi modemimin arayüzünden yola çıkarak düşündüm ancak aklıma gelmedi. Yerel ağ genelde IP adreslerinin tanımlandığı yer olduğu için oradan DNS ayarlamak çok doğru gelmemişti ancak birisi forumda paylaşmış. Paylaştığı menüler de yok sizde. Firmware güncellemesi ile kapatılmış olabilir.

Ben de öyle düşünüyorum, altyapım 1000 Mbps fiber Türk Telekom belki de modem arayüzü ile alakalı diye ama aynı modem aynı ürün ancak arayüz farklı anlam veremedim. Teşekkür ederim yine de.

Geri
Yukarı