ZyXEL modemde port açılmıyor

alpereen

Decapat
Daha fazla  
Selamlar belirli oyunlar üzerinden sunucu açmak istiyorum fakat port açamıyorum. Ne kadar video izlesem de forum okusam da maalesef port açamadım.

Modem: ZyXEL VMG3312-B10b

Yaptıklarım:
  • Windows güvenlik duvarından yeni kural ekleyerek portumu yazdım.
  • Modem arayüzünden DMZ ayarını aktif hale getirdim
  • Modem güvenlik duvarını devre dışı bıraktım.

Açamadığımı düşündüğüm olası neden şu: Benim port yönlendirme kısmından yeni port yönlendirme oluştururken, WAN arayüzü kısmında (IPTV_DSL/ptm0.2) ve (internet_DSL/ppp1.1) seçenekleri var. Fakat başka kişilerde 7 8 adet seçenek bulunuyor ve onları seçiyorlar.

Ek Görseller:

1643315587043.png

1643315614491.png

Bilgisayarına sabit IP ver ve CGNAT arkasında olmadığından emin ol.

CGNAT nedir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Selamlar belirli oyunlar üzerinden sunucu açmak istiyorum fakat port açamıyorum. Ne kadar video izlesem de forum okusam da maalesef port açamadım.

Modem: ZyXEL VMG3312-B10b

Yaptıklarım:
  • Modem arayüzünden DMZ ayarını aktif hale getirdim

Açamadığımı düşündüğüm olası neden şu: Benim port yönlendirme kısmından yeni port yönlendirme oluştururken, WAN arayüzü kısmında (IPTV_DSL/ptm0.2) ve (internet_DSL/ppp1.1) seçenekleri var. Fakat başka kişilerde 7 8 adet seçenek bulunuyor ve onları seçiyorlar.

Ek Görseller:

Eki Görüntüle 1285096

Eki Görüntüle 1285098
Bence internet_DSL/ppp1.1 i seçin. Bir deneyin. IPTV olamayacağına göre. Olmazsa söylersiniz ona göre yardımcı oluruz.

Bilgisayarına sabit IP ver ve CGNAT arkasında olmadığından emin ol.

CGNAT nedir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ip.bieringer.net sitesinden CGNAT arkasında olup olmadığımı denedim ve reusage kısmı sürekli 0 idi.
Bence internet_DSL/ppp1.1 i seçin. Bir deneyin. IPTV olamayacağına göre. Olmazsa söylersiniz ona göre yardımcı oluruz.
Porta hangi port olacağını gir, kendi IP'ni gir açılması gerek. Ve internet_DSL/ppp1.1 olması gerek bence.
İkisini de denedim fakat olmadı

ip.bieringer.net sitesinden CGNAT arkasında olup olmadığımı denedim ve reusage kısmı sürekli 0 idi.

İkisini de denedim fakat olmadı
ISP tarafından veriliyor ise modemin ISP versiyonu değil de orijinal firmware ine güncellerseniz olabilir. ISP ler sürekli kullanıcı deneyimini baltalamak istercesine davranıyor. :)

modem: ZyXEL VMG3312-B10b

yaptıklarım:
  • Modem arayüzünden DMZ ayarını aktif hale getirdim.

ek görseller:

Eki Görüntüle 1285096

Eki Görüntüle 1285098

Çözüm bulabildin mi? Bende de aynı şekilde iki seçenek var port açamıyorum.

Çözüm bulabilen var mı acaba?
Türk Telekom sırf modem almamız için modem arayüz yazılımı düşürerek bazı kısıtlamalar getirildiğinden açılmıyordu. Fakat biraz araştırdıkdan sonra eski yazılımı modeme kurdum. Sonrasında yeni seçecekler açıldı ve seçtim. Fakat otomatik olarak belirli bir süre sonra yazılım tekrardan eski haline dönüyor. Eski haline dönmeden portu açarsanız sonradan düzenleyebiliyorsunuz. Yazılımla alakalı link galiba Zyxel'in sitesindeydi. Yazılımı yüklemeyi arayüzden yapıyoruz fakat yazılım yükleme butonunu kaldırmışlar. Ctrl+Shift+i'den bir şeyler yaparak yazılım yükleme butonunu ortaya çıkarmıştım fakat ilgili video kaldırılmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı