ZyXEL modemi router yapma

Sefaykac

Hectopat
İyi günler hayırlı ramazanlar herkese. Şu an TP-Link Archer VR300 modemi kullanıyorum. Eski modemim anten gücü 3dBi olup en uzak noktada bile rahatça çekerken Archer'de(5dBi) uzak noktalarda çok sıkıntı çekiyorum(eski modemle yeni modemin yeri aynı). Ben de eski modemimi ( ZyXEL VMG3312-B10A) kablosuz router olarak kullanayım dedim fakat bir türlü yapamadım. Kablosuz olarak eski modemimi nasıl router olarak kullanabilirim? Hangi ayarları yapmalıyım? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Doğru anladıysam menzil sorunu yaşıyorsun, bu videoda anlatıldığı gibi deneyin olmazsa tekrar bakalım.

Archer VR ve TD ile başlayan modellerde kablosuz köprüleme özelliği bulunmamaktadır. Ana modem olarak ZyXEL kullanın, ZyXEL arayüzünden köprülemeyi deneyin.

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Doğru anladıysam menzil sorunu yaşıyorsun, bu videoda anlatıldığı gibi deneyin olmazsa tekrar bakalım.

Archer VR ve TD ile başlayan modellerde kablosuz köprüleme özelliği bulunmamaktadır. Ana modem olarak ZyXEL kullanın, ZyXEL arayüzünden köprülemeyi deneyin.

ZyXEL modem sıkıntılı olabilir o yüzden onu ana modem yapmıyorum en kısa zamanda videodakini uygulayıp geri dönüş sağlayacağım.

Konu çok eskide kalmış lakin bir güncelleme yapayım. ZyXEL VMG3625-T50b modemi kullanıyorum. İlk router kurulumunda sorunsuz çalışıyor lakin modemi kapatıp açtığımda tekrar ip alamamakta. Kısacası ZyXEL marka modemleri router olarak sorunsuz şekilde kullanmak kolay değil.

Geri
Yukarı