Çözüldü ZyXEL NWD6602 USB Wireless bağlanma hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

471153

Hectopat
5 GHz bağlantı yapabilmek için bu cihazı satın aldım. Bağlantı da yapabildim ama laptopu her yeniden başlatınca aşağıdaki gibi uyarı veriyor ve otomatik olarak Wi-Fi bağlantısı yapmıyor. Bunu nasıl hallederiz?

Snapshot_21-07-08_12-32-26.png

Modem ayarlarından WPS devre dışı bıraktım ona rağmen düzelmiyor bu durum.

Son düzenleme:
Çözüm
Dual Band olan cihazlarda benim bildiğim 2 adet ağ gözüküyor. İkisinde de aynı sorunu yaşıyor musunuz?
5GHz bağlanabilmek için aldım bu cihazı. Dediğiniz gibi iki ağdada sorun yaşıyorum. Yeniden başlatınca bilgisayarı bu şekilde oluyor. Bu çıkan bildirim program falandır belki dedim başlangıçta çalıştırmayı durdurayım dedim ama yok başlangıç uygulamalarında da gözükmüyor. Çok kararsız kaldım çözemezsem bu durumu iade etcem cihazı.
Snapshot_21-07-08_18-07-50.png

Sürücüsünü kurdunuz mu? Modeme de reset atıp deneyin.
Hocam acayip saçma bir şekilde sorun çözüldü. Bu sürücüyü kurmadan alet çalışmıyordu. Kuruncada dediğim hatayı alıyordum. Son çare olarak sürücüyü kaldırdım ve alet çalışmaya devam etti. Şuan sıkıntısız çalışıyor. Yani bu nasıl bir olaydır anlam veremiyorum :D az kaldı iade edecektim. Teşekkürler ilgi ve alakanız için :)
Kurdum. Modeme reset attım ama çözüm olmadı. Otomatik olarak ağa bağlanmıyor. WPS ile bağlan çıkıyor ne zaman yeniden başlatsam.
İki cihazdan da WPS'ye basıp denediniz mi? Modemde şifre var mı? Varsa sorması gerekir.

İki cihazdan da WPS'ye basıp denediniz mi? Modemde şifre var mı? Varsa sorması gerekir.
Modemde şifre var şifreli olarak bağlantı yapıyorum ama bilgisayarı yeniden başlatınca otomatik olarak bağlanması gerekirken bağlanmıyor resimdeki uyarı geliyor. Tamam dedim WPS ile bağlanayım belki sorun düzelir yok WPS ile bağlandım yine yeniden başlatınca aynı hatayı alıyorum.
Bilgisayarı kapatmadan önce cihazı çıkartayım yeniden başlatınca tekrar takarım dedim belki faydalı olur yok o da fayda etmedi.

Dual Band olan cihazlarda benim bildiğim 2 adet ağ gözüküyor. İkisinde de aynı sorunu yaşıyor musunuz?

5GHz bağlanabilmek için aldım bu cihazı. Dediğiniz gibi iki ağdada sorun yaşıyorum. Yeniden başlatınca bilgisayarı bu şekilde oluyor. Bu çıkan bildirim program falandır belki dedim başlangıçta çalıştırmayı durdurayım dedim ama yok başlangıç uygulamalarında da gözükmüyor. Çok kararsız kaldım çözemezsem bu durumu iade etcem cihazı.
Snapshot_21-07-08_18-07-50.png

Sürücüsünü kurdunuz mu? Modeme de reset atıp deneyin.
Hocam acayip saçma bir şekilde sorun çözüldü. Bu sürücüyü kurmadan alet çalışmıyordu. Kuruncada dediğim hatayı alıyordum. Son çare olarak sürücüyü kaldırdım ve alet çalışmaya devam etti. Şuan sıkıntısız çalışıyor. Yani bu nasıl bir olaydır anlam veremiyorum :D az kaldı iade edecektim. Teşekkürler ilgi ve alakanız için :)

Son düzenleme:
Çözüm
5 GHz bağlantı yapabilmek için bu cihazı satın aldım. Bağlantı da yapabildim ama laptopu her yeniden başlatınca aşağıdaki gibi uyarı veriyor ve otomatik olarak Wi-Fi bağlantısı yapmıyor. Bunu nasıl hallederiz?

Eki Görüntüle 1100260
Modem ayarlarından wps devre dışı bıraktım ona rağmen düzelmiyor bu durum.

Merhabalar driverı nasıl sildiğinizi açıklar mısınız aynı hatayı alıyorum driveri silmeme rağmen otomatik olarak geri yükleniyor sanırım teşekkür ederim.

Geri
Yukarı