Çözüldü ZyXEL VMG1312-T20B modem düşük internet hızı veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hilmiarsali

Decapat
Daha fazla  
İş yerinde odama gelen internet kablosundan yaklaşık 180 megabit internet alabiliyorum, bu interneti kablosuz kullanma amacıyla bir tane modem satın aldım (ZyXEL VMG1312-T20b).

Modemin Ethernet RJ45 girişine aynı kabloya bağlanınca 90 megabitin üstünü göremiyor. Bunun sebebi ne olabilir? Modem 300 megabit destekli en azından üzerinde öyle yazıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam modeminizin Ethernet çıkışları Gigabit Port olmadığı için 100 Mbps üzeri göremezsiniz. Kutunun üstündeki 300 Mbps yazan ise 2.4 GHz 40MHz'de alabileceğiniz teorik hız. O yüzden gigabit portu olan bir modem kullanmalısınız ki hatta interneti Ethernet ile iş yerinizden aldığınız için size sadece router yeterli.
Hocam modeminizin Ethernet çıkışları Gigabit Port olmadığı için 100 Mbps üzeri göremezsiniz. Kutunun üstündeki 300 Mbps yazan ise 2.4 GHz 40MHz'de alabileceğiniz teorik hız. O yüzden gigabit portu olan bir modem kullanmalısınız ki hatta interneti Ethernet ile iş yerinizden aldığınız için size sadece router yeterli.

Çözüm
Hocam modeminizin Ethernet çıkışları gigabit port olmadığı için 100 Mbps üzeri göremezsiniz. Kutunun üstündeki 300 Mbps yazan ise 2.4 GHz 40MHz'de alabileceğiniz teorik hız. O yüzden gigabit portu olan bir modem kullanmalısınız ki hatta interneti Ethernet ile iş yerinizden aldığınız için size sadece router yeterli.

Teşekkür ederim hocam, tahmin etmiştim, belki bir umut bir ayarı vardır diye düşündüm:⁠-⁠)

Geri
Yukarı