ZyXEL VMG3312-B10B internet kesilmeleri

starix28

Hectopat
Bu modemde büyük sorunlar yaşıyorum. Günde yaklaşık olarak 10 veya 10'dan fazla kesilme oluyor. Bunlardan bazıları internet kesilmesi, bazıları modemin kendini yeniden başlatması oluyor. 15 dakikada bir veya 1 saatte bir bu olay tekrarlanıyor. İnternetteki her çözümü denedim. Sadece güncellemeyi yapamadım çünkü güncelleme seçeneği yok. Yardımlarınızı bekliyorum.

Büyük ihtimal öyle. Türk Telekom ile iletişime geçtiğimizde hatta bir sorun olmadığını, modemden kaynaklanabileceğini söylediler.
Modemi biliyorum, kısa bir dönem kullanmak zorunda kalmıştım. Kendisini çokça güncellemeye çalışmışlığım ve en sonunda pes etmişliğim vardır. Wi-fi'dan atmaları interneti kesmeleri vs. çok can sıkan bir cihaz. Ancak sorunsuz kullandığını beyan edenlerde var.

Tavsiyem forumda bir çözüm bulamaz iseniz, durumlar sıkıntılıysa TürkTelekom'dan modem almanız veya kiralamanız. Faturaya 5-6 ₺ yansıtıyorlardı, şuan ne kadar bilmiyorum. Onlar detaylı bilgi verecektir.

Genellikle verdiği hatadan birini yine verdi. Bu arada, xDSL istatistiklere baktığımda Mode yazan yer G.DMT olarak değişmiş. Değiştiğinden beri internet yok. Yani birkaç saattir internet yok. Ne yapmamız gerekiyor ?

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    20,9 KB · Görüntüleme: 31
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    7,9 KB · Görüntüleme: 36

Geri
Yukarı