ZyXEL VMG3312 B10B modemde port açma

dursun_meric

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar.

İnternette bir sürü video izledim ancak hiçbiri benim sorunumu ele almamış. Bu model modemde port yönlendirme yazınca çıkan sonuçlardakini aynen yapıyorum bir yer hariç çünkü benim modemimde bu seçenek yok.

Fotoğrafta da gördüğünüz gibi MYISP_ATM seçeneği benim modemimde yok. Bu olmayınca port yönlendiremiyorum.

1585424396878.png

İnternette port yönlendirme yapanların seçeneğinde var.

1585424229467.png

Büyük fotoğrafta gördüğünüz gibi bu seçenek yok. Belki arayüzü güncellemem gerekir diye düşündüm ama benim arayüzümde güncelleme alanı da yok.

1585424539886.png

1585424571763.png

Soldaki benim seçeneklerim.
@Recep Baltaş @Ali Güngör.
Aynı konu açılmış ancak bu da cevap bulamamış. Konuya çok bakan da olmuyor.
Ayrıca ZyXEL müşteri hizmetlerini aradım internet sağlayıcınızda kısıtlama olabilir dedi port yönlendirme konusunda uzaktan bilgisayarımı kontrol etti aynı yaptıklarımı yaptı yine de port çalışmadı.
Internet sağlayıcımı aradım ama onlar herhangi kısıtlama yok dediler hangi tarafa inanacağım şaşırdım artık.
Açtığı portlar:

1585469911963.png

Sonuç:

1585469956964.png

1585469981841.png

Son düzenleme:
PF portchecker uygulamasını deneyin. WEB üzerindeki kontrol siteleri bazen doğru yanıt vermiyor.
Sizin port açma uygulaması doğru görünüyor en azından.

Bir de modem ile alakalı olma ihtimali var. Bu hediye modemler bazen sorun yapabiliyor. Port açmak işe yaramaz ise DMZ aktif etmeyi deneyin. Yine olmaz ise uygun fiyatlı bir router alıp modemi bridge modunda kullanırsınız sorun kalmaz.

PF portchecker uygulamasını deneyin. WEB üzerindeki kontrol siteleri bazen doğru yanıt vermiyor.
Sizin port açma uygulaması doğru görünüyor en azından.

Bir de modem ile alakalı olma ihtimali var. Bu hediye modemler bazen sorun yapabiliyor. Port açmak işe yaramaz ise DMZ aktif etmeyi deneyin. Yine olmaz ise uygun fiyatlı bir router alıp modemi bridge modunda kullanırsınız sorun kalmaz.

1585476056359.png

PFportchecker'de de aynı sorun devam ediyor

Yeni konular

Geri
Yukarı