ZyXEL VMG3312-B10B QoS kullanımı

kardeşim yalnız bu üründe istediğin gibi bir qos işlemi olmuyor. sadece upload yönünde olur kısıtlama olur. Ve kullanıcı bazlı olarak yapamassın yaptığın işlem bütün kullanıcılar için geçerli olur malesef.
Değerli cevabın için çok teşekkür ederim. Sanırım sorunun çözümünü deneme yanılma yoluyla buldum gibi, AKK'nı aşıyorum direk ay başında, e zaten sadece oyun oynuyorum, bana pek bi etkisi yok internet hızının. Onların neti de yavaşlayınca daha rahat ediyor gibi oluyorum :)

Benim modem tp link ben nasıl yapabilirim qos ayarlarını?

fafafa.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Değerli cevabın için çok teşekkür ederim. Sanırım sorunun çözümünü deneme yanılma yoluyla buldum gibi, AKK'nı aşıyorum direk ay başında, e zaten sadece oyun oynuyorum, bana pek bi etkisi yok internet hızının. Onların neti de yavaşlayınca daha rahat ediyor gibi oluyorum :)

Hocam nasıl yaptınız ayarları detaylı anlatabilir misiniz rica etsem.

Bu sorundan muzdarip olanların biriside benim internette uzun araştırmalar sonucu güzel bir rehber yada kaynak bulamadım. Lakin ZxXEL'in sitesinde araştırma yapınca elle tutulur bir şey buldum. ZyXEL Prestige T serisi modem kullanıcıları için görseli bol olan ve örnekli bir teknik döküman hazırlamış. Farklı modellerde kullanıcı arayüzü çok az değişik gösterebilir ama özünde geçen ibareler ve seçenekler aynı. İlk başlarda tanımları ne işe yaradığını anlatırken sonrasında ise örnek kullanımlar için adım adım resimli şekilde bir rehber hazırlamış. Faydasını olacağını düşünüyorum...

FTP linki olduğu için link bağlantısı oluşturduğumda tıklanınca hata veriyor; direkt olarak bırakıyorum linki;

Kod:
ftp://ftp.zyxel.com.tr/Teknik_Dokumanlar/ADSL_Modem/2.%20Aray%FCz/Prestige%20T%20Serisi%20QoS%20Yonetimi.pdf

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı