ZyXEL VMG3625-T50B 2.4G ve 5G ağ ayrı ayrı çıkmıyor

Darqx

Hectopat
Makaleler
3
Merhabalar, ZyXEL VMG3625-T50B model modemi kullanmaktayım. Cihaz henüz yeni, birkaç hafta önce aldım. Şöyle bir sorunu var, cihaz hem 2.4G ve 5G destekli ve iki ayrı ağ olarak düşmesi gerekirken tek bir ağ olarak düşüyor Wi-Fi aramasına. Bu iki sinyali birleştirip tek bir şekilde düşüyor. Resimde gördüğünüz gibi, 2.4G ve 5G'yi aynı tut seçeneği de seçili değil fakat aynıymışçasına tek bir ağda çıkıyor.
Modem arayüzüne girip, bu kısma gelip "Kaydet" seçeneğine bastıktan sonra belli bir süre 2.4G ve 5G ağları geliyor, fakat dediğim gibi belli bir süreliğine. Daha sonra bu iki ağ dediğim gibi tek bir ağa düşüyor. Sadece Wi-Fi adının yazdığı bir ağa. Geçen gün müşteri hizmetlerini de aradım, uzaktan bağlandı birkaç ayar çekti fakat yine aynı. Sanırım bu sorunu düzeltemeyeceğim ama belki aynı sorunun çözümünü bilen birisi vardır diye umuyorum.

Screenshot_1.png

Son düzenleme:
İki Wi-Fi'nin de şifreleri aynı mı? Farklı şifreler yapıp dener misin
Evet şifreleri aynı. Bununla ilgisi var mıdır pek emin değilim ama deneyeceğim.
Tek SSID de 2.4/5G Yazıyor sizde de aynısı olabilir.
Ne dediğiniz pek anlamadım biraz yabancıyım bu tür kelimelere ama evet, iki ağı da birleştiriyor :). Uzaklaştıkça 2.4G'ye, yakınlaşınca da 5G'ye geçiyor.

Merhabalar, ZyXEL VMG3625-T50b model modemi kullanmaktayım. Cihaz henüz yeni, birkaç hafta önce aldım. Şöyle bir sorunu var, cihaz hem 2.4G ve 5G destekli ve iki ayrı ağ olarak düşmesi gerekirken tek bir ağ olarak düşüyor Wi-Fi aramasına. Bu iki sinyali birleştirip tek bir şekilde düşüyor. Resimde gördüğünüz gibi, 2.4G ve 5G'yi aynı tut seçeneği de seçili değil fakat aynıymışçasına tek bir ağda çıkıyor.
Modem arayüzüne girip, bu kısma gelip "kaydet" seçeneğine bastıktan sonra belli bir süre 2.4G ve 5G ağları geliyor, fakat dediğim gibi belli bir süreliğine. Daha sonra bu iki ağ dediğim gibi tek bir ağa düşüyor. Sadece Wi-Fi adının yazdığı bir ağa. Geçen gün müşteri hizmetlerini de aradım, uzaktan bağlandı birkaç ayar çekti fakat yine aynı. Sanırım bu sorunu düzeltemeyeceğim ama belki aynı sorunun çözümünü bilen birisi vardır diye umuyorum.

Eki Görüntüle 1053369

Modemin yakınında dahi olsanız bir süre sonra tek ağa düşüyorsa modemde sorun olabilir.

Ama 5 GHz'nin kapsama alanı zaten sınırlı olduğu için belki de bir mesafeye kadar sinyal veriyordur.

Geri
Yukarı