ZyXEL VMG3625-T50b modem arayüzüne bilgisayardan erişilemiyor

Castano

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba forumdaşlar. Yaklaşık 1 ay önce ZyXEL VMG3625-T50b marka modemi evde 2. modem olarak bridge modunda odama koymuştum. Geçen hafta birdenbire masaüstü bilgisayarımda internet olduğu halde Chrome veya Edge'de arama yaptığımda internet bağlantısı yok, bu sayfaya ulaşılamıyor hatası alıyorum. Modem'e Firmware güncellemesi attım. (ZyXEL EU sitesinden.) Laptop ve telefondan rahat bir şekilde internete bağlanıp modemin arayüzüne girebiliyorum. Fakat bilgisayardan 192.168.1.2 yazdığım zaman yine aynı hatayı alıyorum, hiçbir şekilde arayüz ekranı açılmıyor. İnternette bulduğum birçok yöntemi denedim, sonuç yine negatif.

Laptop'tan modem arayüzünde yaptığım ayarların fotoğrafını atıyorum. Ek olarak ana modemden çektiğim Ethernet kablosunu direkt bilgisayara taktığımda bilgisayara internet geliyor. Sorun bilgisayarda olsa ana modemin interneti de çalışmamalı. Sorun 2. modemde olsa Wi-Fi bağlantısı çalışmamalı ama çalışıyor. Çözemedim gitti.

Bilgili bir arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim. Evdeki ana modemin markası ZTE Zxhn H168a v2.1. Turkcell, köprü modunda çalıştırdığım modemin markası ZyXEL VMG3625-T50b. (ZyXEL marka modem TurkNet kampanyasından alınan ve dükkanda ana modem olarak kullanılan bir üründü.)

Başka bir masaüstü kasasını getirip Ethernet kablosunu ona taktım ve Internet'e girebildim. Diğer bilgisayardaki sorun ne olabilir?

Dosya Ekleri

• 1.jpeg
    1.jpeg
    84 KB · Görüntüleme: 13
  • 2.jpeg
    2.jpeg
    222,6 KB · Görüntüleme: 6
  • 3.jpeg
    3.jpeg
    51,1 KB · Görüntüleme: 6
  • 4.jpeg
    4.jpeg