ZyXEL VMG3625-T50b modemde Wi-Fi ile 330Mbps üstü geçilmiyor

tuncesat

Decapat
Daha fazla  
ZyXEL VMG3625-T50b TurkNet modem var Firmware'si son sürüm güncel.
Kabloluda 900Mbps alıyorum.
Fakat wifi ile Samsung S21 Ultra 5G telefon modelimle ile test sağlıyorum modemin dibinden 2.4GHz de 96 97Mbps sabitleniyor artmıyor.
Modemin dibinden 5GHz wifi testinde ise 300 330 Mbps bantlarını geçmiyor bu normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanal ve bant genişliği ayarları ile alakalıdır yüksek ihtimalle modem arayüzünden kablosuz bölümüne gir oradaki ayarların fotoğrafını atar mısın hem 2.4 GHz için hem de 5GHz için ayrı ayrı atarsan daha iyi olur.

Kanal ve bant genişliği ayarları ile alakalıdır yüksek ihtimalle modem arayüzünden kablosuz bölümüne gir oradaki ayarların fotoğrafını atar mısın hem 2.4 GHz için hem de 5GHz için ayrı ayrı atarsan daha iyi olur.
Buyur

Dosya Ekleri

• 2.4G.jpg
    2.4G.jpg
    87,8 KB · Görüntüleme: 36
  • 5G.jpg
    5G.jpg
    90,3 KB · Görüntüleme: 34
Aslında ayarlar olması gerektiği gibi bir de fotoğrafta sarı ile işaretlenen yere girin oradaki çıkış gücü % kaçta ona bakabilir misin? 100 olması gerekiyor.

Tüm bunlarda bir sorun yoksa kanal yazan kısım otomatik kalmasın sen kendi bölgendeki en uygun kanalı bul ve bir kanal seç.

Dosya Ekleri

• Screenshot_10.png
    Screenshot_10.png
    47 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
Aslında ayarlar olması gerektiği gibi bir de fotoğrafta sarı ile işaretlenen yere girin oradaki çıkış gücü % kaçta ona bakabilir misin? 100 olması gerekiyor.

Tüm bunlarda bir sorun yoksa kanal yazan kısım otomatik kalmasın sen kendi bölgendeki en uygun kanalı bul ve bir kanal seç.
Çıkış gücü %100de ve diğer kanalları seçtim teker teker ama en yüksek 385 gördüğüm oldu. Aynı modemle 500 550 alan var anlamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı