ZyXEL VMG8623-T50B modemde bağlantı sorunu

Lenny Dias JG

Centipat
Merhabalar;

2 Aydır TürkNet kullanıcısıyım. TürkNet üzerinden ZyXEL VMG8623-T50B modemi satın aldık. Çok fazla sorun yaşadık bu 2 aylık süreçte. İç tesisat kontrolünü yaptırdık, evdeki ek kabloya da bakıldı. Herhangi bir sorun olmadığını belirtti TürkNet'ten gelen beyefendi. Modemimin DSL ışında kopma olduğunu kendisine belirttim. Sonrasında kendisinin yanında bulunan Everest modemi denedi ve o modemde sorunsuz şekilde çalıştı. Bu aralar modemimin tüm ışıkları düzgün şekilde çalışmakta. Fakat kendi masaüstü bilgisayarımı açtığımda modem ışıklarının hepsinin yanmasına rağmen web sayfalarına bağlanamıyorum. Modemi kapatıp açtığımda ise bu durum düzelmekte. Evde yaklaşık 4 bilgisayar bulunmakta olduğunu belirtmek isterim. Ayriyeten telefonların Wi-Fi bağlantıları da oluyor. Bu durumu nasıl çözebilirim? Daha önce yaşayan, çözebilen var ise destek olursa gerçekten minettar kalacağım.

Merhablar;

Modemi takın tüm kabloları bağlayıp çalıştırın.Sonra bu internete bağlanıp tarayıcıdan 192.168.1.1 e girin.Ordan arayüz şifresini girip arayüze erişin(eğer değiştirmemişseniz modemin arkasında "login password:xxxxxxx" diye yazar.Girdikten sonra soldaki üç çizgiye tıklayın.Ordan " Ağ ayarı/Geniş bant" seçeneklerine gidin.Ordan eğer internetini 16 megabit üstü bir paketse vdsl i,eğer fiberse eth/wan ı,eğer 16 megabit ve altı bir paketse adsl i seçin.Sonra ppp bilgisi yerindeki hesap ve şifreyi türklerin size gönderdiği sms deki "[email protected]" olan bölümü hesaba,şifreye ise yine sms deki şifreyi girin.
Umarım işe yarar bende aynı modemi kullanıyorum ve mutluyum :) .
Biraz geç kaldığımı farkettim ama inşallah işinize yarar :)

Geri
Yukarı