atar1993 tarafından önerilen çözümler

 1. atar1993

  Çözüldü Düşük FPS'te yırtılma V-Sync ile düzeltilir mi?

  V-Sync sabitleme yapan bir ayar falan değil. Ekran kartı normalde görüntüyü yatay olarak gönderir. V-Sync ise oyunun kendi içinde bulunan bir özellik. Görüntü olarak monitörün desteklediği maximum ayara göre bir buffer aracılığıyla yukarıdan aşağı render yapar. 75 Hertz'lik monitörünüz varsa...
 2. atar1993

  Çözüldü BIOS güncellemesi yüzde 1'de kaldı

  Çok fazla süre bekleyip sorun çıkarsa power tuşu ile kapatın(Gerekirse yarım saat bekleyin). Sonrasında tekrar pcye restart atın. Sorun çıkarsa (PC bootstart vermezse) flash disk ile BIOS yükseltmesi yapıyorsanız. PC tam kapalı durumdayken FN+ESC+Power tuşlarına basarak açın(Power tuşunu 3...
 3. atar1993

  Çözüldü MSI Afterburner hiçbir zaman 60 dereceyi geçmiyor

  GT 430 Ekran kartı için benchmark testlerinde YouTube'da genel olarak 60 derece gösteriyor. Gayet normal değerler. Çok iş yapan bir sistem de değil zaten. Hem işlemci hem de ekran kartı yüksek güç tüketimine sahip değil ısınmaması normal.
 4. atar1993

  Çözüldü MX230 sistem işlemci ve RAM kullanımı yüksek

  Normal durumlar. Sistem ilk geldiğinde denetleyiciler kulaklarını açıp işini yapar sonra seni serbest bırakır. Belirli aralıklarla fan sesi yükselmesi de normal. Sistem boşta dururken sıklıkla sistem denetleyicileri çalışır. Önerilen güncellemeleri de yapabilirsiniz.
 5. atar1993

  Çözüldü Monitör desteklediğinden fazla çözünürlük verebilir mi?

  Monitörlere yazılımlarla sanal çözünürlülük verebilirsiniz. DSR ile daha net görüntü verdiğini iddia ediyor ama ben öyle bir durum görmedim. Çözünürlülüğünüz yine ekranda aynı çıkacaktır. 8K ayarlasanız bile yine 1600x900 alacaksınız.
Yukarı