1.500 TL'ye 1 TB M.2 SSD önerisi

Bütçe
1000-1500

sQwisH

Hectopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
SAMSUNG 960 EVO - 250GB - NVME/M2
Anakart
MSI Z-370 KRAIT GAMING
Herkese selam.

2018 yılında topladığım PC için ekstra 1GB M.2 SSD ihtiyacım var,
Sistem özelliklerimi görsel ekleyerek paylaştım,
Bilgisayarı sadece DotA, CS:GO vb. oyunlar oynamak için kullanıyorum,
1000-1500 TL aralığında bir bütçe ayırabilirim.

Biraz araştırma sonucu,

Kendime yakın 3 SSD buldum ancak,
970 EVO Plus'ın güncel bir model olmadığını biliyorum bu durum sorun olur mu? Fiyatı en uygun 2.000 TL.
Kioxia'nın incelemelerini okudum, Exceria G2 ile Exceria Plus G2 arasında çok fazla fiyat farkı var, Plus olan zaten bütcemin dışında kalıyor, Exceria G2 iyi bir çözüm olur mu?
Kingston ile ilgili hiçbir bilgim yok. PCI-e 4.0 ile geliyor ancak anakartım PCI-e 3.0 destekli o hızlara çıkabilir mi onu da bilmiyorum.
Bir de bu SSD'lerin hepsinde önbellek ( sanırım DRAM deniyor ) var mı?

Dosya Ekleri

• PC-CONFIG-1.png
    PC-CONFIG-1.png
    7,5 KB · Görüntüleme: 25
Hangisi ucuzsa al, profesyonel olarak kullanmayacaksan değerlerin hiçbir önemi yok. İyi marka olsun, orijinal olsun yeter. Örnek verdiklerinin hepsinde birebir aynı performansı alacaksın sen oyunlarda zaten, kafa yormaya gerek yok.

Nv2 alev topu. Isınma sorunlu bir SSD. DRAM yok. Alınmamalı. 970 EVO yerine;

Aralarında en mantıklısı G2 olacaktır. Arkadaşa hem 1 TB hem 500 GB modelini aldık dosya aktarırken birazcık ısınıyor onun dısında tertemiz SSD. 100 TL'ye soğutucu alırsan ısınmaz sıkıntı yok o yüzden.

Hangisi ucuzsa al, profesyonel olarak kullanmayacaksan değerlerin hiçbir önemi yok. İyi marka olsun, orijinal olsun yeter. Örnek verdiklerinin hepsinde birebir aynı performansı alacaksın sen oyunlarda zaten, kafa yormaya gerek yok.

Saydıklarınızın haricinde DRAM'li modeller daha uzun ömürlü. Bilmediğiniz konuda yorum yapmasanız mı acaba?

Saydıklarınızın haricinde DRAM'li modeller daha uzun ömürlü. Bilmediğiniz konuda yorum yapmasanız mı acaba?
Aynen kanka DRAM'li modeller daha uzun ömürlü, 14 Nisan'da aldım %8 sağlık kaybetti.
Kim nereden çıkarttı bu hurafeleri çok merak ediyorum
Screenshot_2.png

Artı -3 Eksi
Açıkcası 2018'den beridir kullandığım 960 EVO, Sequential'da 3150MB/s okuma ile 1450MB/s yazma olarak çalışmakta. Şu zamana kadar da beni hiç üzmedi. Sanırım yine benim için Samsung almak iyi bir seçim olacak.
Bir sorum daha olacak @Rambo Okan Güler
2000-2200 TL fiyatı olan Samsung 970 EVO Plus 1TB' alternatif olabilecek bir SSD var mı?
Bir de piyasaya çıkış tarihi 2018 olan bir SSD'nin 2023'de satın alınması bana bir dezavantaj yaratmaz değil mi? Malum anakart'ın desteklediği hızlar belli zaten. PCI-E 3.0

2000-2200 TL fiyatı olan Samsung 970 EVO Plus 1TB' alternatif olabilecek bir SSD var mı?

@William Butcher varsa önerin eklersin hoca.

Yeni konular

Geri
Yukarı