1.500 TL'ye 1 TB M.2 SSD önerisi

Bütçe
1000-1500

sQwisH

Hectopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
SAMSUNG 960 EVO - 250GB - NVME/M2
Anakart
MSI Z-370 KRAIT GAMING
Herkese selam.

2018 yılında topladığım PC için ekstra 1GB M.2 SSD ihtiyacım var,
Sistem özelliklerimi görsel ekleyerek paylaştım,
Bilgisayarı sadece DotA, CS:GO vb. oyunlar oynamak için kullanıyorum,
1000-1500 TL aralığında bir bütçe ayırabilirim.

Biraz araştırma sonucu,

Kendime yakın 3 SSD buldum ancak,
970 EVO Plus'ın güncel bir model olmadığını biliyorum bu durum sorun olur mu? Fiyatı en uygun 2.000 TL.
Kioxia'nın incelemelerini okudum, Exceria G2 ile Exceria Plus G2 arasında çok fazla fiyat farkı var, Plus olan zaten bütcemin dışında kalıyor, Exceria G2 iyi bir çözüm olur mu?
Kingston ile ilgili hiçbir bilgim yok. PCI-e 4.0 ile geliyor ancak anakartım PCI-e 3.0 destekli o hızlara çıkabilir mi onu da bilmiyorum.
Bir de bu SSD'lerin hepsinde önbellek ( sanırım DRAM deniyor ) var mı?

Dosya Ekleri

• PC-CONFIG-1.png
    PC-CONFIG-1.png
    7,5 KB · Görüntüleme: 25
Aceleniz yoksa Samsung 970 Plus Amazon Germany satıcılığında 1400 TL bandına düşüyor.
Bunu nasıl takip edebilirim? Belirli bir tarih aralığı var mı kampanya için?

@William Butcher varsa önerin eklersin hoca.
Anakart'ın 3500MB/s - 4000MB/s hızların üzerine çıkabilme şansı olduğunu düşünmüyorum. PCI-E 3.0 x 4 destekliyor. Yanlışım varsa düzeltin ancak, gönderdiğiniz SSD'lerin hızlarına çıkabilme şansım yok sanırım 😕

Bir de piyasaya çıkış tarihi 2018 olan bir SSD'nin 2023'de satın alınması bana bir dezavantaj yaratmaz değil mi? Malum anakart'ın desteklediği hızlar belli zaten. PCI-E 3.0
Yaratmaz, zaten geçen sene revizyon gören bir SSD. Kontrolcüsü vs. değişti. 2018'deki haliyle durmuyor yani.

Anakartın 3500MB/s - 4000MB/s hızların üzerine çıkabilme şansı olduğunu düşünmüyorum. PCI-e 3.0 X 4 destekliyor. Yanlışım varsa düzeltin ancak, gönderdiğiniz SSD'lerin hızlarına çıkabilme şansım yok sanırım 😕

İlla çıkmana gerek yok zaten. 970 EVO Plus 4.0 ileride anakart değişirsen kafan rahat eder. Değişmem dersen G2 al geç.

Bunu nasıl takip edebilirim? Belirli bir tarih aralığı var mı kampanya için?

En son konuştuğumda ekim ortası Prime indirimi olacak dediler ancak Amazon Germany ürünleri etkilenmeyebilir 1 ay kadar önce aldım bende 1485 TL'ye gümrük vergisi dahil ara ara kontrol etmeniz lazım açıkçası ya da istek listesine ekleyin illaki fiyat düşüşünde mail atılır.

En son konuştuğumda ekim ortası Prime indirimi olacak dediler ancak Amazon Germany ürünleri etkilenmeyebilir 1 ay kadar önce aldım bende 1485 TL'ye gümrük vergisi dahil ara ara kontrol etmeniz lazım açıkçası ya da istek listesine ekleyin illaki fiyat düşüşünde mail atılır.
Şuan Amazon Germany olarak bu fiyat gözüküyor. Ekledim listeye teşekkürler..
Yaratmaz, zaten geçen sene revizyon gören bir SSD. Kontrolcüsü vs. değişti. 2018'deki haliyle durmuyor yani.
Bilgiler ve emeğin için teşekkürler. Samsung'dan devam etmek benim için en iyisi gibi gözüküyor. Bana diğer alternatiflere göre daha fazla güven veriyor, 5 yıldır kullandığım için.
970 EVO Plus son kararım oldu. Artık düzgün bir fiyat yakalarsam alacağım direk.

Cevaplayan herkese de teşekkür ederim, iyi günler diliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı