1000 TL'ye fare önerisi

Bütçe
1.000

aloneyusuf

Centipat
Daha fazla  
Eski farem bozulunca yeni fare arayışına girdim piyasada zibilyon tane mouse var. Nasıl bir mouse tercih etmeliyim? Logitech G305 tercih mi etmeliyim yoksa arkadaşlarımın önerdiği Razer marka Viper Mini gibi F/P odaklı fareler mı daha iyi? Bütçenin birazcık üstünde de olabilir sıkıntı yok.

Eski farem bozulunca yeni fare arayışına girdim piyasada zibilyon tane mouse var. Nasıl bir mouse tercih etmeliyim? Logitech G305 tercih mi etmeliyim yoksa arkadaşlarımın önerdiği Razer marka Viper Mini gibi F/P odaklı fareler mı daha iyi? Bütçenin birazcık üstünde de olabilir sıkıntı yok.
Dediğin mousea baktım güzel duruyor benim de aklım gitti şimdi. G305 olanın siyahından bahsediyorum.

Kablosuz almak istiyorsan bu fiyat bandından en iyi seçeneğin G305. F/P ürünler kablolu olacağı için daha iyi performans verebilir, sonuçta kablosuz olması ekstra maliyet.

Son düzenleme:
G305 almaman gerekir. İyi bir mouse sayılmaz. Onun yerine kablosuz daha iyi seçenekler var.

G305 almaman gerekir. İyi bir mouse sayılmaz. Onun yerine kablosuz daha iyi seçenekler var.
G305'in ne sorunu var hocam? Ben genellikle kablosuz seçenek olarak önerildiğini hatırlıyorum.

G305'in ne sorunu var hocam? Ben genellikle kablosuz seçenek olarak önerildiğini hatırlıyorum.

Bağlantı kopması vb. sorunlar yaşayan çok var. Switch'leri kalitesiz. Çift tıklama yapıyor. Ayrıca 1000 TL bütçede çok daha iyi kablosuz seçenekler var.

Dediğin fareye baktım güzel duruyor benim de aklım gitti şimdi. G305 olanın siyahından bahsediyorum.

Evet gerçekten şık ve güzel bir fareye benziyor 2018 de çıktığından biraz korkuyorum çok fazla olumlu ve olumsuz yorumlar duyuyorum. Logitech'in kalitesine güveniyorum aslında ama biraz eski bir mouse olduğundan deneyimli birçok insanın yorumlarını okuduğumda bu G305 serisinde kronik sorunların olduğunu öğrendim ve kararsız kaldım:*(

Değerli yorumun ve önerilerin için teşekkür ediyorum baktığımda gerek IPS gerek hızlanma gerekse DPI ve şarj süresi bakımından m3'ün diğerlerine göre üstün olduğunu gördüm fakat marka konusunda emin olamıyorum açıkçası şu An'a kadar Darmoshark adında bir firma duymamıştım sırf IPS, hızlanma, DPI gibi değerlerden dolayı bu firmaya mı yoğunlaşmalıyım yoksa o değerlere yakın olan Razer Orochi V2 modelini mi tercih etmeliyim? Bu IPS ve hızlanma değerleri çok da önemli mi beni aydınlatabilirsen çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Değerli yorumun ve önerilerin için teşekkür ediyorum baktığımda gerek IPS gerek hızlanma gerekse DPI ve şarj süresi bakımından m3'ün diğerlerine göre üstün olduğunu gördüm fakat marka konusunda emin olamıyorum açıkçası şu An'a kadar Darmoshark adında bir firma duymamıştım sırf IPS, hızlanma, DPI gibi değerlerden dolayı bu firmaya mı yoğunlaşmalıyım yoksa o değerlere yakın olan Razer Orochi V2 modelini mi tercih etmeliyim? Bu IPS ve hızlanma değerleri çok da önemli mi beni aydınlatabilirsen çok sevinirim.

Darmoshark bilinmeyen bir marka değildir. Finalmouse'u duymuşsunuzdur. Dünyanın en pahalı faresini satıyorlar. Sınırlı sayıda stok çıkıyor ve anında tükeniyor. Karaborsada satıyor millet. O farenin üreticisi Motospeed. Darmoshark'ın da üreticisi Motospeed. Gayet iyi de bir markadır. Bütçenizi 1000 TL demiştiniz fakat aşabilirseniz diye Darmoshark önerdim. Alabilecek bütçeniz varsa en iyi tercih tabii ki de odur.

IPS değeri, Inch Per Second'ın kısaltmasıdır. Saniye başına yaptığı tarama anlamına geliyor. Hızlı hareketlerinizi doğru algılayabilmesi için yüksek değerlere sahip olması gerekir.

Hızlanma, yani G ise sabit duran fareyi hareket ettirmeye başladığınızda ne kadarlık bir kuvvete kadar algılama yaptığını gösteriyor. Bu değer düşük olursa da fare ani hareketlerinizi algılamaz. Örneğin FPS oyununda arkanıza hızlıca dönmek gerektiği zaman fareyi çok hızlı şekilde hareket ettirirseniz dönemezsiniz.

Darmoshark M3'te ise 3395 sensör bulunuyor. Razer'ın yalnızca kendi fareleri için ürettiği sensörü saymazsak dünyanın en iyi sensörü şu an 3395'tir.

Darmoshark bilinmeyen bir marka değildir. Finalmouse'u duymuşsunuzdur. Dünyanın en pahalı faresini satıyorlar. Sınırlı sayıda stok çıkıyor ve anında tükeniyor. Karaborsada satıyor millet. O farenin üreticisi Motospeed. Darmoshark'ın da üreticisi Motospeed. Gayet iyi de bir markadır. Bütçenizi 1000 TL demiştiniz fakat aşabilirseniz diye Darmoshark önerdim. Alabilecek bütçeniz varsa en iyi tercih tabii ki de odur.

IPS değeri, ınch per Second'ın kısaltmasıdır. Saniye başına yaptığı tarama anlamına geliyor. Hızlı hareketlerinizi doğru algılayabilmesi için yüksek değerlere sahip olması gerekir.

Hızlanma, yani g ise sabit duran fareyi hareket ettirmeye başladığınızda ne kadarlık bir kuvvete kadar algılama yaptığını gösteriyor. Bu değer düşük olursa da fare ani hareketlerinizi algılamaz. Örneğin FPS oyununda arkanıza hızlıca dönmek gerektiği zaman fareyi çok hızlı şekilde hareket ettirirseniz dönemezsiniz.

Darmoshark m3'te ise 3395 sensör bulunuyor. Razer'ın yalnızca kendi fareleri için ürettiği sensörü saymazsak dünyanın en iyi sensörü şu an 3395'tir.

O zaman tercihimi kesinlikle m3'ten yana kullanacağım. Peki son olarak hangi siteden alışveriş yapmam lazım? Connectgame mağazası güvenilir mi? AliExpress'de çok daha uygun fiyatlara satış yapıldığını gördüm. Daha önce Trendyol ve Hepsiburada gibi güvenilir siteleri kullandım bu konuda da yardımcı olursan çok sevinirim.

O zaman tercihimi kesinlikle m3'ten yana kullanacağım. Peki son olarak hangi siteden alışveriş yapmam lazım? Connectgame mağazası güvenilir mi? AliExpress'de çok daha uygun fiyatlara satış yapıldığını gördüm. Daha önce Trendyol ve Hepsiburada gibi güvenilir siteleri kullandım bu konuda da yardımcı olursan çok sevinirim.

AliExpress'teki Türkiye'ye göndermiyor sanırım. Türkiye'de ise nereden en ucuza bulursanız oradan alabilirsiniz. Zaten Hepsiburada, Trendyol, N11 gibi sitelerde de satıcı yine ConnectGame.

En ucuz ConnectGame'in kendi sitesindeymiş. Oradan alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı