1050 Ti ne kadar götürür?

Eğer soğutması iyi ise, bence o dediğin olmaz? :) Uzun vaadede serin aralıkta çalışırsa bence o dediğin düşüş hiç olmayabilir yada çok azıcık olur? Bu yüzden arkadaşlara önerim, fiyat/performans ekran kartı alacak olanlar, mümkünse en ucuz modelini seçmesin. Soğutması en iyi olanını seçsin.
Tabi kullanım şartlarına göre bu değişir. İyi soğutma olmazsa, köle gibi kullanılırsa 5 yıl dayanamaz. Ama el üstünde tutarsan daha az kayıp ile kullanmaya devam edebilirsin.

Tabi kullanım şartlarına göre bu değişir. İyi soğutma olmazsa, köle gibi kullanılırsa 5 yıl dayanamaz. Ama el üstünde tutarsan daha az kayıp ile kullanmaya devam edebilirsin.
Benim AMD R9 M265X ekran kartım 3 sene dayandı. Kart öldü sanırım artık format bile atsam, en güncel AMD Sürücüsünü kurunca, sistemin donmasına sebep oluyor tamamen. Müzik açıp kursam, seste donuyor ve kulağım gidiyor. Dizüstü ekran kartı bu. AMD R9 M265X'in performansı, masaüstündeki AMD R7 250'ye eşit denilebilir. Çok ufak farklar vardır aralarında. Kart ortalama olarak oyun içinde 85-90 derece sıcaklık aralığında çalışırdı hep çünkü laptop Toshiba... Soğutma konusunda kötü bir firmaydı, neyseki artık dizüstü bilgisayar üretmiyor. Ancak ekran kartım tamamen ölmemiş sanırım. AMD Sürücüsünü kurduktan sonra, Aygıt yöneticisinde "AMD R9 M265X" belirginleşiyor ve görünüyor hemen sonra, fare imlecim dahi herşey donuyor ve kalıyor öyle... Fan ise maksimum devirde dönmeye başlıyor sebepsizce. İşlemci tarafı ise oldukça iyi fakat o işlemcide iyi soğutulamadığından, 3.6 Ghz stabil çalışmıyor. Intel core i7 4720HQ serisi var. U serisi yok.

Nasıl oyun oynadığınıza bağlı 720p en düşük ayarlarda oynamak size sıkıntı değilse 2-3 yıl götürür diye tahmin ediyorum.
Burada GTX 1050 Ti'dan bahsettiğinize eminmisiniz? Yoksa GTX 1050'den mi bahsediyorsunuz? Bu kadar öldürülmez. En yakın örneği olarak Battlefield V Beta testlerinde Ultra ayarlarda 40-60 FPS arası veriyor.

En fazla 1.5-2 sene daha Ultra ayarlarda bu değerlerde götürür. Fakat daha sonrasında yavaş yavaş ayar kısmaya başlarsınız. Ultrada değil High ayarlarda oynarsınız. Gittikçe düşürürsünüz. En az 6 sene gideri var. GT 650m ekran kartlı laptop'um şimdiye kadar 6-7 sene idare etti. Hesabı siz yapın. Günümüzde GTX 750 Ti'ın bile hala gittiğini düşünürsek aynı sürede bir ömüre sahip olacaktır.

Orta ayarlarda 2 sene daha götürür.
Daha neler efendim. Başka öldürmek isteyen varmı diye çıkıp bağırıcam artık. :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam şunları bi izleyin bu seneki oyunlarıda Ultrada 40-60 FPS arası veriyor. Ortada nasıl iki sene götürürsün. Biraz elinizi vicdanınıza koyun. Günümüzde 750 Ti bile 720p de yüksek ayarlarda açıyor bir çok oyunu. 1.5-2 sene ultrada götürür daha sonrasında ayar kısması gerekir.

Arkadaşım kartın belli bir ömrü yok elektronik cihaz bozulana kadar götürür. Senin ne istediğine bağlı önümüzdeki 3 yıl oyunlarda sorun çıkarmaz ondan sonraki 3 yıl biraz kısarak oynarsın ilerleyen zamanlarda isteğine göre değiştirebilirsin sana kalmış

Daha şimdiden yeni oyunlar ultrada 60 FPS vermiyor. O yüzden 5 yıl idare eder ayağı yapmayın. Düşük ayarlarla 100 yıl götürür ona bakarsak.
Bir kaç ayarı kısarsanız 60 FPS verebiliyor. Kaldı ki Ultrada 60 FPS kartı değil. Ultrada 60 FPS veya üstü istiyorsanız 1060 veya üstüne yönelmeniz lazım. GT650M bile 6 sene idare etti.

Bu soruya kimse kesin cevap veremez. Adam belki ultra manyağıdır 1 sene sonra çöp olur onun için. Diğeri lowda olsa bile farketmez der 10 yıl kullanır. 2012 nin başında aldığım AMD HD 5670 model ekran kartını 6 yıl sonunda değiştirme ihtiyacı hissettim. Bu sana göre değişir. Ha benim gibiysen o kart seni en az bir 5 yıl daha götürür gibime geliyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı