1080p, 144Hz, IPS, 45% NTSC ekran yeterli olur mu?

lordazula

Centipat
Daha fazla  
Herkese iyi günler, uzun zamandır MSI marka bir laptop istiyordum. Steam koduyla bu cihaz (GF65 THIN 10UE-045XTR) 13 bin liraya düşüyor.
  • İşlemci: Intel® Core™ i7-10750H (12 MB Intel® Smart Cache, 2.60 GHz , up to 5.00 GHz)
  • İşletim Sistemi: FreeDos
  • Ekran: 15.6" FHD (1920*1080), 144Hz 45% IPS
  • Chipset: Intel HM470
  • Ekran Kartı: RTX3060 Max-Q, GDDR6 6GB
  • Hafıza: DDR IV 16GB(8GB*2, 3200MHz)
  • Hafıza yuvası: 2 Slot
  • Maksimum Hafıza: Max 64GB
  • HDD: 512GB NVMe PCIe Gen3x4 SSD
  • Ön Kamera: HD type (30fps@720p)
  • Klavye: Backlight Keyboard (Single-Color, Red)
  • Pil: 3-Cell , Li-Polymer , 51 Whr
  • Güç Adaptörü: 180W adaptör
  • Boyutlar: 359mm x 254mm x 21.7 mm
  • Ağırlık: 1.86 kg
Cihazın batarya, ısınma, ön kamera ve depolama sorunlarını bir şekilde aşabileceğimi düşünüyorum. Beni düşündürense ekranı ve bu ekran alabileceğim tüm MSI laptoplarda böyle. 4K gösterebilecek performansta bir bilgisayara 1080p, IPS-Level, 45% NTSC ve muhtemelen düşük (tam değerini bulamadım) sRGB’li panel takılmasının mantığını kavrayamadım. Ders çalışma, programlama, oyun oynama ve film izleme gibi işlerle uğraşacağım. Hobi olarak da Photoshop, edit ve render öğrenmek istiyorum. Bu ekran yeterli olur mu? Bu fiyata daha iyisi gelir mi?
Şimdiden teşekkür ederim.
Not: AMD, Monster veya Casper istemiyorum. RTX 3060 Max-Q’nun RTX 2060-2070 arası bir performans vereceğini biliyorum bunun da bana yeterli olacağını düşünüyorum.

Son düzenleme:
Hocam yeterli kalır 2070'den daha iyi bir performansla çıkacağı vaad ediliyordu yanlışım varsa arkadaşlar yardımcı olur ama bildiğim kadarıyla kasa da bir ısınma sorunu varmış ama ben hissetmedim bravo 15 var elimde.

Hocam yeterli kalır 2070'den daha iyi bir performansla çıkacağı vaad ediliyordu yanlışım varsa arkadaşlar yardımcı olur ama bildiğim kadarıyla kasa da bir ısınma sorunu varmış ama ben hissetmedim bravo 15 var elimde.
Hocam fiyatı nasıl sizce? Acelem yok, daha iyisi gelecekse bekleyebilirim ama bütçe olarak daha fazla ayırmak istemiyorum.

GF serisi MSI'in en kötü serisidir, GF<GL<GP<GE<GT denebilir. Monster'ın iyi ürünleri var. Maksimum bütçeniz nedir?
GL serisinden yukarısına çıkamam. GL serisinin de GF serisinden sadece soğutmada daha önde olduğunu duydum. Şehir dışında üniversite okuyorum onda da sık sık dışarıda çalışıyorum ince ve hafif olması benim için avantaj sadece batarya kapasitesi biraz düşündürüyor. Ağır oyunları en yüksek ayarlarda uzun saatler oynamak gibi alışkanlıklarım yok olursa da soğutucuyla çözebilirim diye düşündüm.

GL serisinden yukarısına çıkamam. GL serisinin de GF serisinden sadece soğutmada daha önde olduğunu duydum. Şehir dışında üniversite okuyorum onda da sık sık dışarıda çalışıyorum ince ve hafif olması benim için avantaj sadece batarya kapasitesi biraz düşündürüyor. Ağır oyunları en yüksek ayarlarda uzun saatler oynamak gibi alışkanlıklarım yok olursa da soğutucuyla çözebilirim diye düşündüm.
GL serisinin malzeme kaltesi de daha iyi GF serisinden. Maksimum bütçeniz nedir? Ve batarya ile oyun oynamanız çok zor, bunu mu demek istediniz anlayamadım ancak.

Geri
Yukarı