11 bin TL'ye kadar 280Hz monitör önerisi

Wallys

Centipat
Daha fazla  
Monitör araştırıyorum, aklımda şu an pek bir şey yok. Yardimci olursaniz sevirim. 240Hz olur ama 280 olursa daha iyi olur. Bütçe maksimum 11k.

@Saint Lucia
Yardimci olabilir misiniz hocam?

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör araştırıyorum, aklımda şu an pek bir şey yok. Yardimci olursaniz sevirim. 240Hz olur ama 280 olursa daha iyi olur. Bütçe maksimum 11k.

@Saint Lucia
Yardimci olabilir misiniz hocam?

280 Hz native bir değer değil.
240Hz panel üretilir. Üstüne 40Hz'yi monitör üreticisi yazılım ile koyar.
Genelde önerim değildir bu şekilde kullanmak. Stabilite bozulabiliyor.
Önerilen Dell ve ViewSonic 10K altı F/P modellerdir. Özellikle ViewSonic daha iyi.
Bu ikisine alternatif Aoc var. AOC 24G2ZU/BK Monitör
Fakat ViewSonic çok daha başarılı. Dell'de bir o kadar iyi.

2K mı 1080p mi?

1080p.

280 Hz native bir değer değil.
240Hz panel üretilir. Üstüne 40Hz'yi monitör üreticisi yazılım ile koyar.
Genelde önerim değildir bu şekilde kullanmak. Stabilite bozulabiliyor.
Önerilen Dell ve ViewSonic 10k altı F/P modellerdir. Özellikle ViewSonic daha iyi.
Bu ikisine alternatif AOC var. AOC 24G2ZU/BK Monitör
Fakat ViewSonic çok daha başarılı. Dell'de bir o kadar iyi.

Bende zaten Dell'e baktıkmıştım ama ViewSonic'de güzel hangisi renkleri daha iyidir hocam güzel bir oyun deneyimi yaşatır renkleri canlı canlı görmek istiyorum şu an da zaten Dell monitör kullanıyorum. Ekran kartım NVIDIA. Ve bu aradaki 40Hz çok bir olayı var mıdır sizce yoksa fark etmez miyim bile.

Bende zaten Dell'e baktıkmıştım ama ViewSonic'de güzel hangisi renkleri daha iyidir hocam güzel bir oyun deneyimi yaşatır renkleri canlı canlı görmek istiyorum şu an da zaten Dell monitör kullanıyorum. Ekran kartım NVIDIA. Ve bu aradaki 40Hz çok bir olayı var mıdır sizce yoksa fark etmez miyim bile.

ViewSonic parlaklık konusunda başarılı. HDR ile 500nite dayanan gücü var. Dell'de aşağısında kalmaz ama ViewSonic başarılı.
Renk konusunda aralarında ciddi fark yok. Kontrast oranları ikisinin de çok yüksek değil çünkü. Renkler canlı ama doygun değil. FPS monitörlerinde renk doygunluğu zaten ikinci plandadır. Görsel şölen beklemenizi tavsiye etmiyorum.
40Hz fark yaratmaz. Önemli olan akıcılık ve görüntünün net görünmesidir. İki monitör de zaten bu konuda başarılı.

Yeni konular

Geri
Yukarı