14 yaşında 1.60 boy normal mi?

Anne ve baabnın boyu ne olursa olsun yaşın çok ilerlemedikten sonra doğru spor veya antrenmanlar ile boyunu uzatabilirsin. 14 yaşındasın boyunun uzaması için geç filan değil.

Yerinde olsam ilk yapacağım şey eve bir barfiks demiri alıp güzel ve sürekli yanından geçtiğim bir yere asmak olurdu. İlk başlarda 1 kere bile kendini çekemezsin belki ama günde 1 kere asılıp kendini çekmeye çalışsan ve bunu bir ay tekrarlasan çok kısa süreçte 10 tane rahat çekebiliyor hale gelirsin.

Basketbol oynamak da çok etki edebilir ama biraz daha ciddi ve sık sık oynaman lazım arada bir ve kısa süreli maçlar pek bir işe yaramayabilir. Araştırırsan belki daha etkili ve güzel yöntemler de bulabilirsin.

Her şey genetikle alakalıymış, ailendekiler kısa boyluysa sonsuza kadar öyle kalacakmışsın gibi konuşan insanlara çok kulak asma lütfen. Elbette genetiğin de etkisi var ama sen gerekeni yaparsan genetiğe ihtiyacın kalmaz.

14 yaşındayım boyum çok mu kısa? Yaşıtlarım 1.70 1.75 hatta 1.80 bile var. Fakat benim boyum 1.60, anne:1.50 ve babam: 153 boylarımız. Sizce ne kadar uzarım?
Git annenin ve babanın yanına kime çektiğini sor sonra onun boyuna bak büyük ihtimal o kişinin boyunu geçersin

Aynı sorunu bende yaşıyorum. 2007'li olmama rağmen boyum 1.38.
Ergenliğin girdinmi çünkü bende 2007liyim

Evet 1-2 yıl önce girmiştim sanırım.
Daha 2 yıl olmuş

Evet 1-2 yıl önce girmiştim sanırım.
Daha 2 yıl olmuş
14 yaşındayım boyum çok mu kısa? Yaşıtlarım 1.70 1.75 hatta 1.80 bile var. Fakat benim boyum 1.60, anne:1.50 ve babam: 153 boylarımız. Sizce ne kadar uzarım?
Bende senle aynı yaştayım boyum 158 ergenliği 12de girdim süt iç kalsiyum al protein al parkta bel esnetme aparatı var ona her gün 45 dk yap 170 olursun kime çektiğine bağlı

Son düzenleme:

Geri
Yukarı