16 yaşında 1.60 boy normal mi?

• Konuyu başlatan Spoksi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 38
  • Görüntüleme 14B
Etrafındaki herkesin senden uzun olması çok normal boyun 1.60.

Uzun olmasa zaten garip olurdu.

Olabileceğin en yüksek boya ulaşmak için yapabileceğin milyon tane şey var.Buradaki akranlarına soracağına internetten ingilizce yerlerden bakabilirsin.Eğer ingilizcen yoksa bana mesaj atarsan yardımcı olurum.

Arkadaşlar konu bir tık hortlamış gibi, ben yüzmeye ve spora başladım ve her gün düzenli olarak süt içtim şu anda boyum 1.67, hala azıcık kısa hedefim 1.75 ama bakalım, hayırlısı 🙂

Arkadaşlar konu bir tık hortlamış gibi, ben yüzmeye ve spora başladım ve her gün düzenli olarak süt içtim şu anda boyum 1.67, hala azıcık kısa hedefim 1.75 ama bakalım, hayırlısı 🙂

Moralini bozmak istemem ama bunların hepsi şans işi.
Ben yattığım yerden 1.80 oldum ve 1.92 olmak istiyorum.
Tabii bu yaptıklarınız olasılığı arttırıyor ama olasılık her türlü düşükse yapacak birşeyde yok.

Bu konuyu açmadan önce neredeyse 10 tane boy ile ilgili açılmış konu okudum ve insanların böyle bir konuya ön yargı ve küçükseme gibi şeyler ile yaklaşmadığını görünce içim rahatladı ve size de danışmak istedim. Gördüğünüz gibi 16 yaşındayım (Kasım 2004) ve boyum 1.60, en son okula sınavlar için gittiğim zaman sınıfımdaki diğer erkeklerin bana göre çok uzadığını gördüm ve cidden moralim bozuldu, en kısası 1.75 idi. Karantinaya girdiğimizden beri düzenli olarak kahvaltıda bir bardak süt içiyorum ama evden fazla çıkamadığımız için spor yapamıyordum, yakınlarda bir yerde park olsa gidip yürümek isterim ama en yakındaki parka gitmek için bile toplu taşıma kullanmam gerekiyor. Annemin boyu 1.55 babamın ise 1.74 falan o yüzden fazla bir boy beklemiyorum ama bu yaşta olmama rağmen boyumun bu kadar kısa olması sinirlerimi bozuyor, malum virüs yüzünden doktora da gidemiyorum o yüzden çareyi buraya yazmakta buldum. Sizce ne yapmalıyım?
Bu konuyu açmadan önce neredeyse 10 tane boy ile ilgili açılmış konu okudum ve insanların böyle bir konuya ön yargı ve küçükseme gibi şeyler ile yaklaşmadığını görünce içim rahatladı ve size de danışmak istedim. Gördüğünüz gibi 16 yaşındayım (Kasım 2004) ve boyum 1.60, en son okula sınavlar için gittiğim zaman sınıfımdaki diğer erkeklerin bana göre çok uzadığını gördüm ve cidden moralim bozuldu, en kısası 1.75 idi. Karantinaya girdiğimizden beri düzenli olarak kahvaltıda bir bardak süt içiyorum ama evden fazla çıkamadığımız için spor yapamıyordum, yakınlarda bir yerde park olsa gidip yürümek isterim ama en yakındaki parka gitmek için bile toplu taşıma kullanmam gerekiyor. Annemin boyu 1.55 babamın ise 1.74 falan o yüzden fazla bir boy beklemiyorum ama bu yaşta olmama rağmen boyumun bu kadar kısa olması sinirlerimi bozuyor, malum virüs yüzünden doktora da gidemiyorum o yüzden çareyi buraya yazmakta buldum. Sizce ne yapmalıyım?
ben 2005 liyim boyum 1.67 bende kısayım malesef
ben 2005 liyim boyum 1.67 bende kısayım malesef

Benim annem 1.55, babam 1.68'di. Ben 1.75'te kaldım. Bence bu rezil genetiğe göre idare eder. Erken yaşta çok uzayanlar genelde ileriki yaşlarda fazla uzamıyorlar. Yani burada 14 yaşında 1.74 olanlar falan zannetmesinler ki istisnalar dışında hepsi 1.85 1.90 falan olacak.
Çok uzun olmak zorunda değilsiniz. Kısa olunca da uzun olunca da bir şey değişmeyecek. Kendi halinizle mutlu olmaya çalışın.
Powerlifter, basketbolcu falan olmayacaksa avantajdan çok dezavantaj gibi bir şey kimisine göre.

Yeni konular

Geri
Yukarı