16 yaşında 1.60 boy normal mi?

• Konuyu başlatan Spoksi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 38
  • Görüntüleme 14B

Spoksi

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bu konuyu açmadan önce neredeyse 10 tane boy ile ilgili açılmış konu okudum ve insanların böyle bir konuya ön yargı ve küçükseme gibi şeyler ile yaklaşmadığını görünce içim rahatladı ve size de danışmak istedim. Gördüğünüz gibi 16 yaşındayım (Kasım 2004) ve boyum 1.60, en son okula sınavlar için gittiğim zaman sınıfımdaki diğer erkeklerin bana göre çok uzadığını gördüm ve cidden moralim bozuldu, en kısası 1.75 idi. Karantinaya girdiğimizden beri düzenli olarak kahvaltıda bir bardak süt içiyorum ama evden fazla çıkamadığımız için spor yapamıyordum, yakınlarda bir yerde park olsa gidip yürümek isterim ama en yakındaki parka gitmek için bile toplu taşıma kullanmam gerekiyor. Annemin boyu 1.55 babamın ise 1.74 falan o yüzden fazla bir boy beklemiyorum ama bu yaşta olmama rağmen boyumun bu kadar kısa olması sinirlerimi bozuyor, malum virüs yüzünden doktora da gidemiyorum o yüzden çareyi buraya yazmakta buldum. Sizce ne yapmalıyım?

Ben liseye ilk başladığımda 15 yaşımda iken 1.48 dim 16 da 155, 17 de 164, şu an 18imde 170 im daha uzar mıyım bilmemem ama benim Annem ve Babamda tamamen senin Anne Baban ile aynı boyda anlicağın uzuyorsun 10cm civarı
Dipnot sürekli spor yap ağırlık kaldır, büyüme hormonu salgılar vücudun

Bu konuyu açmadan önce neredeyse 10 tane boy ile ilgili açılmış konu okudum ve insanların böyle bir konuya ön yargı ve küçükseme gibi şeyler ile yaklaşmadığını görünce içim rahatladı ve size de danışmak istedim. Gördüğünüz gibi 16 yaşındayım (Kasım 2004) ve boyum 1.60, en son okula sınavlar için gittiğim zaman sınıfımdaki diğer erkeklerin bana göre çok uzadığını gördüm ve cidden moralim bozuldu, en kısası 1.75 idi. Karantinaya girdiğimizden beri düzenli olarak kahvaltıda bir bardak süt içiyorum ama evden fazla çıkamadığımız için spor yapamıyordum, yakınlarda bir yerde park olsa gidip yürümek isterim ama en yakındaki parka gitmek için bile toplu taşıma kullanmam gerekiyor. Annemin boyu 1.55 babamın ise 1.74 falan o yüzden fazla bir boy beklemiyorum ama bu yaşta olmama rağmen boyumun bu kadar kısa olması sinirlerimi bozuyor, malum virüs yüzünden doktora da gidemiyorum o yüzden çareyi buraya yazmakta buldum. Sizce ne yapmalıyım?
Ben 16 yaşımdayken 3 metreydim. Sen birazcık kısa kalmışsın desem ne farkedecek?

Çok klişe gelebilir ama fazla kilon var ise verirsen boy atarsın. İp atlamak veya barfiks de boyu uzatır.

Hocam 69 kiloyum malum karantina azcık kilo aldım ama kilom azken bile boyum hızlı uzamıyordu.
Ben 16 yaşımdayken 3 metreydim. Sen birazcık kısa kalmışsın desem ne farkedecek?

Hocam etrafımdaki herkesin benden uzun olması anormal mi değil mi diye kafam çok karışı ve doktora da gidemediğim için azcık içimi rahatlatmak için buraya yazdım.

15 yaşındayım boyum 1.89 olması lazım. Hayatımda spor yapmayı hiç sevmedim. Bu biraz ailenden aldığın genlerle alakalı. Ancak pandemi bir gün biterse basketbol oynamayı deneyebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı