14 yaşında spor salonunda ne yapmalıyım?

otantikçocuk32

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. 3 ay önce gyme başladım ancak hala bazı sorularım var ve sizden yardım alabileceğimi düşündüm. İşte sorularım;
  • Yağ oranım %25 14 yaşında 1.75 boyum var iyi bir vücut istiyorum ancak basketbol oynuyorum onun için nasıl vücut yapmalıyım?
  • Haftada kaç kez gyme gitmeliyim gitmediğim günler evde neler yapmalıyım.
  • Bu yağ oranına nasıl bir program izlemeliyim çok güzel bir kol istiyorum ve karın kası vs. çıksın istiyorum şimdi diyetisyene gittim diyete başladım 2 kilo verdim bile her şeyi yapmaya hazırım gücüm yettiği kadar her şeyi yapacağım.

Sorularımı okuyan cevaplayan herkese çok teşekkürler iyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yağ oranını düşürmek için kalori açığı oluşturarak diyet yapman gerekiyor.

2 tür antrenman çeşidi var diyelim; birisi split öbürü ise full body.
Full body çalışacaksan haftada 3 kere ( pazartesi-çarşamba-cuma gibi) çalışmalısın split antrenmanda ise haftanın 5-6 günü çalışabilirsin.

Yağ oranı düşürmek istiyorsan karbonhidratı azalt, kardiyo yap.

Kendine güzel bir program bul araştır ve ondan devam et. Full body ya da push pull leg yapabilirsin. Sonuçta seni powerlifting idmanına iten bir durum yok. Güçlenmek için de opsiyonel hareketler ekleyip 5x5 yapabilirsin.

3 gün squat var 5x5'te ve kendin de patlayıcılık ekleyebilirsin duruma göre (zıplama ve birden depar için vs.) Önerim 5x5dir.

Karın kası çok kolay bir iş değil aylarınızı yer az karbonhidrat tüket fakat ihtiyacının altını almak seni güçten düşürür aynı tekrarları çıkaramamaya başlarsın kendi rutinimde 3 gün salon Full body antrenman 1saat 20 dk kadar sürüyor buna ek olarak da 20 dk her turda 20 sn nefes arası vererek yüzmek çok verimli oluyor fakat spor bittikten sonra sende bitiyorsun karnın dolu gidersen kusturur boş gidersen başın döner dengeyi iyi ayarlaman lazım sıkı antrenmanlarda.

Karın kası çok kolay bir iş değil aylarınızı yer az karbonhidrat tüket fakat ihtiyacının altını almak seni güçten düşürür aynı tekrarları çıkaramamaya başlarsın kendi rutinimde 3 gün salon Full body antrenman 1saat 20 dk kadar sürüyor buna ek olarak da 20 dk her turda 20 sn nefes arası vererek yüzmek çok verimli oluyor fakat spor bittikten sonra sende bitiyorsun karnın dolu gidersen kusturur boş gidersen başın döner dengeyi iyi ayarlaman lazım sıkı antrenmanlarda.

Yağ oranı düşürmek istiyorsan karbonhidratı azalt, kardiyo yap.

Kendine güzel bir program bul araştır ve ondan devam et. Full body ya da push pull leg yapabilirsin. Sonuçta seni powerlifting idmanına iten bir durum yok. Güçlenmek için de opsiyonel hareketler ekleyip 5x5 yapabilirsin.

3 gün squat var 5x5'te ve kendin de patlayıcılık ekleyebilirsin duruma göre (zıplama ve birden depar için vs.) Önerim 5x5'dir.

Yağ oranını düşürmek için kalori açığı oluşturarak diyet yapman gerekiyor.

2 tür antrenman çeşidi var diyelim; birisi split öbürü ise Full body.
Full body çalışacaksan haftada 3 kere ( pazartesi-çarşamba-cuma gibi) çalışmalısın split antrenmanda ise haftanın 5-6 günü çalışabilirsin.

Dediklerinizden çok bir şey anlayamadım mesela kaç set kaç tekrar yapmalıyım ve uygulayacağım programı nereden bulabilirim

Yeni konular

Geri
Yukarı