17 Yaşında Boyun Çok Kısa Olması

Yukarıda yazıyor :)

1.81 m kilo 84. 16-17 yaşında iken günde 1-2 yumurta ve en az 1 litre süt içiyordum. Daha çok spor yapsaydım şimdi 1.85 olabilirdim. Düzenli spora geç başladım maalesef. Ama merak etmeyin bir erkek 21 yaşına kadar uzayabiliyor. Sizin için daha vakit var. 3 senede bayağı yol alabilirsiniz.

Düzeltme: Şu anda 20 yaşımın içindeyim. Benim zamanım azalıyor :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Yukarıda yazıyor :)

1.81 m kilo 84. 16-17 yaşında iken günde 1-2 yumurta ve en az 1 litre süt içiyordum. Daha çok spor yapsaydım şimdi 1.85 olabilirdim. Düzenli spora geç başladım maalesef. Ama merak etmeyin bir erkek 21 yaşına kadar uzayabiliyor. Sizin için daha vakit var. 3 senede bayağı yol alabilirsiniz.

Düzeltme: Şu anda 20 yaşımın içindeyim. Benim zamanım azalıyor :(
Pardon yaşınız kaç diyecektim yanlış sormuşum.

Ama sizin boyunuz bence çok iyi. Ben 160 bile değilim şuan.

Şu videoya bir bakın boy uzaması ile ilgili güzel bilgiler var:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Spor yapmak boyun uzamasına yardımcı olur ama tabii halter gibi sporlar değil. Bu arada spor postürü düzelttiği için 1 -2 cm boyu uzatabilir. Bunun dışında zaten fiziğin iyi olursa öz güvenin zaten artar spor yapmak iyidir:)

Boyum çok kısa. Erkeğim, 155 cm boyum var. Psikolojim çok bozuldu. Tüm bunlar yetmezmiş gibi her şey üst üste gelmeye başladı artık dayanamaz oldum. Röntgenle kemiğime baktılar. Kapanmak üzere olduğunu ve en fazla 7-8 cm uzayacağımı söyledi. Moralim çok bozuk. Bu yaşta kapanır mı?
kanki sonuç ne oldu merak ettim uzadın mı

Konuyu hortlatıyorum ama ben de sizin gibi kısayım. Boyunuz şimdi kaç oldu?

Hayatta her şey mümkün. 6 aylık sezaryenle doğup 50'den fazla iğneyle hayatta kalmışım. 10'lu yaşlarımda ise bünyem çok zayıftı ve kemiklerim sayılıyordu annem sürekli ağlıyordu. Şimdi 21 yaşımdayım ve 185cm boyum ve 90'a yakın kilom var camış gibiyim anlayacağın.
(Çaktırmayın size cevap vermiş gibi yaptım konunun eski olduğunu farkedince :).)

Hayatta her şey mümkün. 6 aylık sezaryenle doğup 50'den fazla iğneyle hayatta kalmışım. 10'lu yaşlarımda ise bünyem çok zayıftı ve kemiklerim sayılıyordu annem sürekli ağlıyordu. Şimdi 21 yaşımdayım ve 185cm boyum ve 90'a yakın kilom var camış gibiyim anlayacağın.
(Çaktırmayın size cevap vermiş gibi yaptım konunun eski olduğunu farkedince :).)
Ergenliğe geç giren birisinin boyu 16 yaşından sonra ne kadar uzar sizin tahmininize göre?

Anne babanızın boyu kaç cm?

İkisinin boy uzunluğunu toplayın ortalamasını alın ve bu ortalamaya 13 cm ekleyin bu hesapla boyunuzun en fazla kaç cm olacağını öğrenebilirsiniz.

Örnek ben: Annem 1.65, babam 1.80. Ortalaması 1.73. Buna 13 cm ekliyorum ve benim Max. Uzunluğum 1.86 olabilir ama boyumu şu anda tekrar ölçtüm 1.81 boyum var en son 1 sene önce 1.79 boyum vardı. Spor işe yarıyor.

Spor uygulamaları işe yarar mı? Google Play de karşıma birkaç kez çıktı.

Yeni konular

Geri
Yukarı