16 yaşında boyun 1.64 olması normal mi?

17 yaşındayım boyum 1.60 böyle konular görünce üzülüyorum :D hiç beklemediğiniz bir anda boy atağı geçirebilirsiniz, 1.57 olan bir arkadaşım bir yaz tatili sonrası 1.72 olmuştu belli olmaz.

Eğer yazdığım mesajda düzenli kelimesinin ne anlama geldiğini anlamıyorsanız benim yapabileceğim bir şey yok.
Bir insanın boyu fiziksel aktiviteler ile uzamaz. 18 yaşında boy uzaması durmaz. 21 yaşına kadar devam eder. Genetik limitine gelir ve durur. Bir insanın fiziksel aktiviteler ile "duruşunu düzeltmesi" onun boyunun uzaması anlamına gelmez. Dik durmak, eğik durmaya kıyasla daha uzun "gözükmesine" sebep olur. Düzenli aktiviteyle zerre alakası yok konunun hala neyin üzerinde durup cahil savunması yapmaya çalıştığınızı anlamıyorum. Lütfen artık durunuz.

Bir insanın boyu fiziksel aktiviteler ile uzamaz. 18 yaşında boy uzaması durmaz. 21 yaşına kadar devam eder. Genetik limitine gelir ve durur. Bir insanın fiziksel aktiviteler ile "duruşunu düzeltmesi" onun boyunun uzaması anlamına gelmez. Dik durmak, eğik durmaya kıyasla daha uzun "gözükmesine" sebep olur. Düzenli aktiviteyle zerre alakası yok konunun hala neyin üzerinde durup cahil savunması yapmaya çalıştığınızı anlamıyorum. Lütfen artık durunuz.

Evet doğru söylüyorsunuz haklısınız.

Değil arkadaşlar bu yaşlarda bu boylar genlerde yoksa ve eğer babası annesi bu yaşlarda bu boyun üstündeyse bir problem olma şansı yüksek bir test yaptırmanı öneririm.
14. yaşıma yarın giriyorum benim boyum 1.74 cm diğer arkadaşlarımın da öyle.

18 yaşında 1.69'um fazla takılmayın ve sizi boyunuz yüzünden kâle almayan sözde arkadaşınız olan o elemanlarla bence fazla samimiyet kurmayın.

Geri
Yukarı