18 bin TL'ye iPhone 13 Mini alınır mı?

Şu mesajdan en az 5-6 farklı yanlış bilgi uyarısı çıkar da doğrusunu bil diye açıklayacağım ki bir daha böyle saçma sapan bir mesaj yazıp insanların aklını karıştırma ve bilmediğin konulara yazma.

Senin için adının kamera olması yetiyor yani. O zaman niye A30 aldın? :) A30'dan daha ucuza kameralı cihazlar var 😉

O güçte ve fiyatta aldığın fotoğraf makinesi, sana telefonun sunduğu işlevleri yapabilecek mi? Hayır.

Daha yeni çıkan bir işletim sistemi hakkında bu kadar rahat konuşabilmeniz komik. iOS 14 de, 15 de ilk çıktığında böyleydi. 2-3 güncelleme sonrasında hepsi stabilitesine kavuştu ve performans olarak yok etti geçti.

Şu an buglu dediğin iOS 16'nın buglu hali bile 12 ve 13'te %15 ekran süresi uzattı iOS 15'e kıyasla.

Sadece Apple ile sınırlı değil, Samsung veya Huawei bir ekosistem yaparak da bu farkı görebilirsin. Her marka, ekosistem yapacaklara özel şeyler mutlaka verir. Apple'da bu ekosistem daha geniş, çünkü AirPods + MacBook + iPhone uyumluluğu var. Apple Watch + AirPods + iPhone uyumluluğu var. Başka bu kadar geniş çaplı ekosistem sunan bir marka yok. iPhone + MacBook uyumunu bilenler bilir, 10-bit HDR video aktarımını iPhone'dan MacBook'a direkt aktarım bile yapabiliyorsun.

Kısacası Apple ekosistem, şu an piyasada bulunan bütün ekosistemlerden daha güçlüdür ve kesinlikle parası olanların tercih etmesi gereken bir ekosistemdir.

Şahsi yaşanılan bir problemi genelleme yapmak mantıksız.

Ucuza fotoğraf makinesi diye bir şey yok dostum. Mağarada yaşamıyoruz 2022 yılındayız. Fotoğraf makinesini geç, sadece kaliteli lensler bile 10.000 TL oldu zaten şu anki piyasada.

Instagram, Snapchat gibi uygulamalarda kayıpsız fotoğraf yükleme imkanı ve stabil arayüz. Apple kullanmayan veya parası olmadığı için araştırmayan herkes gibi sen de bilmiyorsun, normal bir durum.

Snapdragon 8+ Gen1'in veya Dimensity 9000'in sana göre "az güçlendirilmiş" SoC olan A16 Bionic'i performansta geçememesine ne demeli?

SoC'nin ne demek olduğunu sorsam ne demek olduğunu söyleyemeyeceksin, gelmişsin donanım gücü yorumu yapıyorsun :D

Sen ROM arayışındayken Apple kendisi veriyor :D 2015 cihazı olan iPhone 6S bile iOS 16'ya kadar destek aldı. Ki şu an sadece iOS desteği bitti. Uygulama ve güvenlik desteği 2-3 sene daha almaya devam edecek. Yani 2015'te alınan cihazı, neredeyse 10 yıl güncel olarak kullanabiliyorsun. Herhangi bir Android cihazı da 10 yıl kullanabilirsin, ama güncel kullanamazsın. Aradaki fark bu. Tabii yine bilmemen normal; telefonlarla, teknolojiyle ve Apple'ın güncelleme desteğiyle hiçbir alakan yok çünkü.
O kadar güzel yazmışsın ki...
Bilmeden yorum yazıyor. Yahu önce araştır sonra yorum yaz.
Apple ekosistemi hakkında hiçbir bilgisi yok adam apple ekosistemi hakkında yorum yapıyor.
Apple kullanmayabilirsiniz. Ama markayı eleştirirken ezbere konuşursanız sadece güleriz.

Haydi Apple ekosistemine şöyle bir bakalım o halde.
Bu ay gelecek yeni macOS sayesinde İphone telefonunuzu Macbook'ta kablosuz webcam olarak kullanabileceksiniz. Üatelik masa görünümü özelliği ile tepe kamerası işlevini de görüyor. Alttaki 1 dakikalık videodan ne kadar farklı ve kullanışlı bir özellik olduğunu anlayabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Universal Control sistemi için aşağıdaki videoya göz atabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Handoff özelliği ile apple cihazlar arasında sihirli kopyalama özelliğini görmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.
Airdrop özelliği ile resimlerinizi/belgelerinizi saniyeler içerisinde diğer apple cihazlara gönderebilirsiniz.
Cihazlar arası kusursuz veri eşitlemesi inanılmaz büyük bir fayda sağlıyor. İpad üzerinden yürüttüğüm bir çalışmamı mac üzerinden bitirebiliyorum.
Yakınımdaki bir belgeyi tarayıp 4-5 saniye içerisinde mac bilgisayarıma aktarabiliyorum.

Ve diğer tüm özellikleri aşağıdaki bağlantıdan inceleyebilirsin.

macOS - Süreklilik
Bu arada bazı bağalntıları koymayı unutmuşum. Hemen düzeltiyorum.
Handoff özelliği ile apple cihazlar arasında sihirli kopyalama özelliğini görmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.
Mac bilgisayarımdan sağ click yaparak ipad ya da iphone'dan fotoğraf çekebiliyor, belge tarayabiliyorum. Ve daha sonra işlemi tamamladığımda otomatik olarak masaüstümde çektiğim fotoğraf ya da taradığım belge gözküyor.
FaceTime aramalarımı cihazlarım arasında transfer yapabiliyorum.
Ve daha bunun gibi birçok özellik var. Önce araştır sonra yorum yap.

Son düzenleme:
Şu mesajdan en az 5-6 farklı yanlış bilgi uyarısı çıkar da doğrusunu bil diye açıklayacağım ki bir daha böyle saçma sapan bir mesaj yazıp insanların aklını karıştırma ve bilmediğin konulara yazma.

Senin için adının kamera olması yetiyor yani. O zaman niye A30 aldın? :) A30'dan daha ucuza kameralı cihazlar var 😉

O güçte ve fiyatta aldığın fotoğraf makinesi, sana telefonun sunduğu işlevleri yapabilecek mi? Hayır.

Daha yeni çıkan bir işletim sistemi hakkında bu kadar rahat konuşabilmeniz komik. iOS 14 de, 15 de ilk çıktığında böyleydi. 2-3 güncelleme sonrasında hepsi stabilitesine kavuştu ve performans olarak yok etti geçti.

Şu an buglu dediğin iOS 16'nın buglu hali bile 12 ve 13'te %15 ekran süresi uzattı iOS 15'e kıyasla.

Sadece Apple ile sınırlı değil, Samsung veya Huawei bir ekosistem yaparak da bu farkı görebilirsin. Her marka, ekosistem yapacaklara özel şeyler mutlaka verir. Apple'da bu ekosistem daha geniş, çünkü AirPods + MacBook + iPhone uyumluluğu var. Apple Watch + AirPods + iPhone uyumluluğu var. Başka bu kadar geniş çaplı ekosistem sunan bir marka yok. iPhone + MacBook uyumunu bilenler bilir, 10-bit HDR video aktarımını IPhone'dan MacBook'a direkt aktarım bile yapabiliyorsun.

Kısacası Apple ekosistem, şu an piyasada bulunan bütün ekosistemlerden daha güçlüdür ve kesinlikle parası olanların tercih etmesi gereken bir ekosistemdir.

Şahsi yaşanılan bir problemi genelleme yapmak mantıksız.

Ucuza fotoğraf makinesi diye bir şey yok dostum. Mağarada yaşamıyoruz 2022 yılındayız. Fotoğraf makinesini geç, sadece kaliteli lensler bile 10.000 TL oldu zaten şu anki piyasada.

Instagram, Snapchat gibi uygulamalarda kayıpsız fotoğraf yükleme imkanı ve stabil arayüz. Apple kullanmayan veya parası olmadığı için araştırmayan herkes gibi sen de bilmiyorsun, normal bir durum.

Snapdragon 8+ gen1'in veya dimensity 9000'in sana göre "az güçlendirilmiş" SoC olan A16 Bionic'i performansta geçememesine ne demeli?

SoC'nin ne demek olduğunu sorsam ne demek olduğunu söyleyemeyeceksin, gelmişsin donanım gücü yorumu yapıyorsun :D

Sen ROM arayışındayken Apple kendisi veriyor :D 2015 cihazı olan iPhone 6S bile iOS 16'ya kadar destek aldı. Ki şu an sadece iOS desteği bitti. Uygulama ve güvenlik desteği 2-3 sene daha almaya devam edecek. Yani 2015'te alınan cihazı, neredeyse 10 yıl güncel olarak kullanabiliyorsun. Herhangi bir Android cihazı da 10 yıl kullanabilirsin, ama güncel kullanamazsın. Aradaki fark bu. Tabii yine bilmemen normal; telefonlarla, teknolojiyle ve Apple'ın güncelleme desteğiyle hiçbir alakan yok çünkü.

Soyledilerinizde cok haklisiniz. Yanlış bilgilerimi de duzelttiniz. Teşekkür ederim.

Hocam ben senin yerinde olsam sıfır almayı tercih ederim.
iPhone 13 mini 24.999 TL.
iPhone 12 de 24.999 TL.
Bütçe varsa 2. el telefon almayı doğru bulmuyorum.

6 bin TL fark hiç az değil hocam ya. O paraya sıfır iPad 9 alıp büyük ekran ihtiyacımı da giderebilirim.

Telefondan beklentin nedir?

Su an için iPhone olması. PC olduğu için çoğu işimi oradan hallediyorum zaten. Küçük ve zarif olmasıyla miniye yöneldim.

6 bin TL fark hiç az değil hocam ya. O paraya sıfır iPad 9 alıp büyük ekran ihtiyacımı da giderebilirim.

Su an için iPhone olması. PC olduğu için çoğu işimi oradan hallediyorum zaten. Küçük ve zarif olmasıyla miniye yöneldim.
Küçük bir şey istiyorsan SE 3 2022 veya iPhone 12 Mini daha mantıklı. iPhone 13 Mini'ye 24.5K verilmez, 1K farkla iPhone 13 var zaten.

Şöyle özetliyeyim artık iPhone almak çok keyfi bir durum oldu ekonomi sebebi ile, paranız var ise alın yoksa almayın bu kadar basit, o kadar para verilir mi ben Samsung s22 tercih ederdim diyeyim, Apple gerçekten her sene daha da pahalanacak gibi duruyor bence o yüzden alacaksanız alabilirsiniz, size kalmış bir durum.

Geri
Yukarı