2000 TL'ye 1 TB SATA SSD önerisi

EkmekArasiHDD

Megapat
Makaleler
3
Yer
Ordu/Perşembe
Merhabalar. Bilgisayarımda 2 M.2 portum dolu. 1 adet boşta SATA portum mevcut. Bu yüzden de SATA SSD almak istiyorum. 1 TB kapasiteli olsun mümkünse. Önerileriniz nelerdir acaba? 2000 TL'ye kadar çıkabilirim. 2000 TL üstü olur ama mümkünse yine de fazla çıkmasın üstüne.

SSD'lerde sesli çalışma gibi bir durumun yaşanması pek olası değil. Eski revizyonları sorunluydu fakat yenilerde kayda değer bir şey göremedim. Bir sürü kişiye aldırdım ama şikayet almadım hiç. Fiyatında da rakipsiz

Bu da çöp. Yani çöp denebilecek kadar kötü değil ama o fiyatı hak etmez.

Fiyat olarak şu an hiçbiri hakkettiği değerde değil aslında.

Hocam bunu alıp sizdeki en düşük depolamalı M.2 ile değişseniz?
Hocam açıkçası Acer'ın kendinden gelen SSD'den memnunum. Değiştirmeyi düşünmüyorum.

SATA M.2 dönüştürücü alıp eski M.2 SSD'yi takıp kullanırsın. SATA almak yerine M.2 SSD alırsın. Dönüştürücülerden ne kadar verim alınıyor bilmiyorum ama. Araştırmak lazım.

SATA M.2 dönüştürücü alıp eski M.2 SSD'yi takıp kullanırsın. SATA almak yerine M.2 SSD alırsın. Dönüştürücülerden ne kadar verim alınıyor bilmiyorum ama. Araştırmak lazım.
Hocam bunu uzun zaman önce sordum. Alsam bile 6 Gbps sınırına takılacak. Yani alsam bile dönüştürücü + M.2 SSD çok fiyata patlayacak ve bildiğin SATA SSD hızında M.2 kullanacağım. Sıcak bakmıyorum fazla.

QVO serisi için Hepsiburada üzerinde bellek yongalarıyla alakalı bir yoruma denk gelmiştim. Hatta yorum sahibi dosys kopyalarken 42 GB'a geldiğinde okuma yazma hızının yavaşladığından bahsetmişti. QVO serisi iyi midir? Evo serisi benim için gerçekten pahalı.

Green'den çok Blue dayanıklıdır deniyordu.

Doğru evet QVO modeli 42gb sonra evet dosya kopyalama hızı düşüyor. Daha çok depolama amaçlı olabilir ama EVO modeli sadece 400 lira daha pahalı. Bu yorumu yazmadan önce diğer markalara baktımda onlarda 2.200 - 2.500 TL arası. Yani o paraları verdikten sonra zaten Samsung'tan başka bir markaya bakmayın derim.

Eğer bütçeniz 2.000 TL ise 400 lira daha riske girip EVO 870 alın. Resmen evladiyelik bir ürün. Çok uzun süreler kullanırsınız.

Doğru evet QVO modeli 42 GB sonra evet dosya kopyalama hızı düşüyor. Daha çok depolama amaçlı olabilir ama EVO modeli sadece 400 lira daha pahalı. Bu yorumu yazmadan önce diğer markalara baktımda onlarda 2.200 - 2.500 TL arası. Yani o paraları verdikten sonra zaten Samsung'tan başka bir markaya bakmayın derim.

Eğer bütçeniz 2.000 TL ise 400 lira daha riske girip EVO 870 alın. Resmen evladiyelik bir ürün. Çok uzun süreler kullanırsınız.

Katılıyorum, kaliteli ürün. Amazon'da Nays'ın kampanyası var 200 TL indirim alabilirsin eğer kulanıyorsan. Bu fiyat bandına çıktıysan maalesef zorlamallısın bütçeyi.

Geri
Yukarı