2000 TL'ye İ3 6100 + R9 380 Tabanlı PC Toplama

BigEvil

Kilopat
Daha fazla  
2000 TL'ye kadar para biriktirmeye başladım. Şu anda elimdeki bilgisayarın özellikleri;
AMD Athlon 64 X2 5000+
Asrock N68C-GS FX
3GB DDR2 RAM
Sapphire HD 5570 1GB 128 Bit
Seagate 500GB 7200 RPM
Bu bilgisayarı 250-300 TL'ye satmayı düşünüyorum. Topladıktan bir kaç zaman sonra Seagate 1TB 7200RPM HDD alacağım. O zamana kadar SSD ile idare edeceğim.
1- Sizce toplayacağım bilgisayar iyi mi ?
2- Yukarıda yazdığım bilgisayarı kaç TL'ye satarım ?
sdfgsadgsa.PNG

afdsgdfasg.PNG
Topladığın sistem gayet iyi.
Kasayı Aerocool'un 500W'lık kasası ile değiştirdim ve 1900TL oldu sistem. 500W lık güç kaynağı 12v'dan 34A 408W veriyor. Fazlasıyla yeterli ama 80+ olmadığı için sıkıntı çıkartır mı ? O PSU'nun kullanıldığı incelemelerde PC boştayken ve yükteyken yine 80+ gibi enerji verimliliği olduğunu gördüm. Fiyat ne kadar az olursa benim için o kadar iyi aslında.

Son düzenleme:
Adsız.png

Ekran kartını senin istediğin gibi bıraktım. Bu sistemi almanı tavsiye ediyorum. Zira kasa için bu kadar kalite düşmeye gerek yok. Biraz daha fazla biriktir en iyisini al kafan rahat etsin. Emin ol cefası daha iyi olacaktır. Aerocool tavsiye etmiyorum.

Eki Görüntüle 138219
Ekran kartını senin istediğin gibi bıraktım. Bu sistemi almanı tavsiye ediyorum. Zira kasa için bu kadar kalite düşmeye gerek yok. Biraz daha fazla biriktir en iyisini al kafan rahat etsin. Emin ol cefası daha iyi olacaktır. Aerocool tavsiye etmiyorum.
Aslında senin yaptığın sistem de çok güzel olmuş teşekkürler dostum. Paramı 1900'lerde 2100'e çıakrırsam eğer senin önerdiğin PC kafamda. Tekrardan teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı