2000 TL'ye kadar TKL klavye önerisi

Bütçe
2000
Daha fazla  
Mekanik klavye alacağım ama internette Switch'leri araştırırken hepsi için aynı özellikler yazdığından ötürü, klavyeler hakkında bilgili birilerinden yardım almak istiyorum. Ne hikmetse tüm Switch'ler minimum tepki süresine, çok güzel tıklama hissine sahip ve tüm her şey için 10/10 oyun, kodlama vs. :D. En fazla 2000 TL'ye kadar vermeyi düşünüyorum. Bundan daha önce red Switch no name bir klavye almıştım ve bayağı sıkıntılı bir klavyeydi, aynı anda 3 tuş algılamıyordu. LoL oynayan bir insan olduğumdan ötürü çok fazla tuşa aynı anda spam atabiliyorum. Bir klavyeden beklentilerim şunlar;

1: Aynı anda çoklu tuş kullanımı yapabilsin.
2: Rekabetçi ve klavyenin önemli olduğu hızlı oyunlarda veri alış-verişi maksimumu neyse o olsun.
3: Tıkladığımı hissedeyim, sesi de sheeeeeesh yaptıracak, dudak ısırtan, çekici ve baskın bir ses olsun.
4: TR-Q düzeni çok iyi olur ama yabancı dil yüzünden vazgeçmem.
5: Son olarak TKL bakıyorum ve enter tuşu büyük olsun.

Switch'ler hakkında da dediğim gibi hepsinde aynı şeyler yazıyor internette, bana hangi Switch lazım kafam çok karıştı.
Cherry MX Switch'lerin olayı nedir? Blue, brown, red, Black, Green ve bu saydıklarımın farklı varyasyonları var vs. özellikleri neler? Neye göre Switch tercihi yapmalıyız?

Şimdiden eyvallah.

Yeni konular

Geri
Yukarı