2021 yılında Windows XP kullanmak

Son 3-4 yıldır özellikle birçok programın XP'ye desteğini kesmesiyle artık işkence çekiyormuş gibi hissediyorum. Windows 7'ye geçsem biraz iyi olacak belki ama bilgisayarım el vermiyor. Ve insanların sırf nostalji yapmak için bu işletim sistemini asıl bilgisayarlarına kurduğu günümüz itibari ile bana göre yalandır.

Son 3-4 yıldır özellikle birçok programın XP'ye desteğini kesmesiyle artık işkence çekiyormuş gibi hissediyorum. Windows 7'ye geçsem biraz iyi olacak belki ama bilgisayarım el vermiyor. Ve insanların sırf nostalji yapmak için bu işletim sistemini asıl bilgisayarlarına kurduğu günümüz itibari ile bana göre yalandır.

Hocam GNU/Linux kurmak bence sizin için bir çözüm olabilir.
Hem Linux hakkında hiçbir bilgisi olmayanların bile rahat kullanabileceği hem de hafif olan Linux Mint bende 500 MB RAM harcıyordu.
i5 3330 bir işlemcim var ve %0-%3 arası bir işlemci kullanımı var.
Bu tür bir konu açabilirsiniz sizde.
İsterseniz Dual-Boot'da yapabilirsiniz.
Linux Mint'e ben yanlış hatırlamıyorsam 40 ya da 50 GB alan vermiştim ve ona rağmen yer konusunda çok küçük bir sıkıntı bile yaşamamıştım.
30 GB alan bile yetebilir sanırım.

Hocam GNU/Linux kurmak bence sizin için bir çözüm olabilir.
Hem Linux hakkında hiçbir bilgisi olmayanların bile rahat kullanabileceği hem de hafif olan Linux Mint bende 500 MB RAM harcıyordu.
i5 3330 bir işlemcim var ve %0-%3 arası bir işlemci kullanımı var.
Bu tür bir konu açabilirsiniz sizde.
İsterseniz Dual-Boot'da yapabilirsiniz.
Linux Mint'e ben yanlış hatırlamıyorsam 40 ya da 50 GB alan vermiştim ve ona rağmen yer konusunda çok küçük bir sıkıntı bile yaşamamıştım.
30 GB alan bile yetebilir sanırım.
Yakın zamanda format atacaktım hocam, yapmadan önce bir konu açabilirim. Tavsiye için sağ olun.

Suç değil ama Windows XP kullanmamış insanların Windows XP kurup kendini old sanması zoruma gidiyor.
Şizofreni ne alaka ya?

Neden eski olmak bir ayrıcalık mı? İnsanlar istediği işletim sistemini sistemlerine kurup kullanabilir. OS/360tan tutun XP hatta MS-DOS kullanabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı