30 kilo verince deri sarkması olur mu?

ÖylesineBiri01

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 16 yaşımdayım 1.78 boyundayım ve 105 kiloyum. Kilo vermem lazım. Koşunca hemen yoruluyorum, ciğerlerim ağrıyor. Kilo vermek için fitnessa başladım acaba spor yaparken sağlıklı bir şekilde beslenerek şok diyet yapmadan kilo verirsem deri sarkması olur mu? Olursa nasıl en aza indirebilirim, ayda kaç kilo verebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, 16 yaşımdayım 1.78 boyundayım ve 105 kiloyum. Kilo vermem lazım. Koşunca hemen yoruluyorum, ciğerlerim ağrıyor. Kilo vermek için fitnessa başladım acaba spor yaparken sağlıklı bir şekilde beslenerek şok diyet yapmadan kilo verirsem deri sarkması olur mu? Olursa nasıl en aza indirebilirim, ayda kaç kilo verebilirim?
Genelde sağlıklı kilo verme biçimi,haftada en fazla 1 kilo vermektir.Bu şekilde ayda 4 kilo vererek 7.5 Ay gibi bir sürede hedef kilona inersin.Bu süreçte dengeli beslenme yanında sporda yaparsan deri sarkmasını en minimuma indirirsin.

İlk ay belki 8 9 kilo ama obür aylar 5 kilo üstüne cıkmamanı öneririm.

Ağırlık kaldırıp vücudunu dinç tutarsan sarkmaları en aza indirmiş olursun. İlk günler vereceğin kilolar kilo değil, vücuttan ödem atımı olacak. Bol protein, yeterli karbonhidrat ve gerekli besinleri uygun biçimde tükettiğin müddetçe bir sıkıntı yaşamazsın. Elbette söylediklerimin garantisi yok zira her insanın bünyesi aynı değil. Mümkünse bir diyetisyene danışıp süreci en sağlıklı şekilde geçirmeye bak derim.

Genelde sağlıklı kilo verme biçimi, haftada en fazla 1 kilo vermektir. Bu şekilde ayda 4 kilo vererek 7.5 ay gibi bir sürede hedef kilona inersin. Bu süreçte beslenme yanında sporda yaparsan deri sarkmasını en minimuma indirirsin.

Ben dostuma katılmıyorum. Bulk kilom 110 kiloydu 3 ayda 76 kg yarıştım. Dedigim gibi yag kas oranına baglı bayağı.

Ben dostuma katılmıyorum. Bulk kilom 110 kiloydu 3 ayda 76 kg yarıştım. Dedigim gibi yag kas oranına baglı bayağı.
Ben genel kabul görmüş sağlıklı olan versiyonunu söyledim.Elbette sizin dediğiniz de doğrudur,kişiden kişiye değişir sonuçta yağ,kas,kemik oranı çok önemli.

Hocam önerileriniz için çok teşekkür ederim peki elma sirkeli su içmeli miyim?

Hayır kalori açığı oluştur ve mümkün olabildiğince adale eklemeye bak dostum. Ha bu arada başlarda olduğun icin yag verirken kas da kazanacaksın. Kalori açığında olduğun icin kas hipertrofisi minimumda olur ama sonucta o da bir kilo yani demem o ki tartıya degil aynaya bak dostum.

Geri
Yukarı