3000-3500 TL Oyun Amaçlı Laptop Tavsiyesi

Arkadaşlar Dell falan hikaye o fiyata 4 gb gtx 960 olmaz gelin Asus'un yeni x550 modeline bir bakın:

Asus X550VX-XX147D 12GB 4GB GTX 950M Notebook
Birçok alan oldu diğer forumlarda da var.Olmaz olur mu :)

Acer NX.G6TEY.002 Aspire V Nitro VN7-792G-520R Core i5-6300HQ 8GB 1TB (8GB SSHD) GTX960M 17.3" FHD Win 10 | sanalmarketim
Dell Gaming 7559 B70F161C Core i7-6700HQ 16GB 1TB (8GB SSHD) GTX960M 4GB 15.6" FHD IPS FreeDOS | sanalmarketim
Buyrun hocam bende yakında bilgisayarımı değiştireceğim bunlar listemde var. 17.3 isterseniz Acer, 15.6 isterseniz Dell alın. Dell de klavye aydınlatması yok ve ra

Ben tamamen render için almayı düşünüyorum.Oyun olmicak.15.6 daha rahat taşınabilir tercihim bu yüzden Dell olucak.Ayrıca ileride klavye değiştirilebilir diye biliyorum.Işıklı başka takım takılır ama bnm için sorun değil :)

Son düzenleme:
Buna ileride DDR4 takılabilir mi?
Hayır.
Arkadaşlar Dell falan hikaye o fiyata 4 GB GTX 960 olmaz. Gelin ASUS'un yeni X550 modeline bir bakın:

Asus X550VX-XX147D 12GB 4GB GTX 950M Notebook

Önerdiğiniz bilgisayarda;
SSD yok.
Full HD değil.
Dell de normal katı harddisk bile Hybrid. Ayrıca Dell'in bu modeli daha çok oyun için yapıldığı aşikar üzerinde ses sistemi de var.
Şahsen alma imkanı aldıktan sonra gidip de 950'ye para vermem. Kendi adıma konuşayım 3000 lira verdikten sonra kolay kolay bilgisayar almam bir daha, ki imzamdaki sistem 4000 lira'dan fazlaydı. :LOL: Olmuşken iyisi olsun bence.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önerdiğiniz bilgisayar'da;
SSD yok.
Full HD değil.
Dell de normal katı harddisk bile Hybrid. Ayrıca Dell'in bu modeli daha çok oyun için yapıldığı aşikar üzerinde ses sistemi de var.
Şahsen alma imkanı aldıktan sonra gidip de 950'ye para vermem. Kendi adıma konuşayım 3000 lira verdikten sonra kolay kolay bilgisayar almam bir daha, ki imzamdaki sistem 4000 lira'dan fazlaydı. :LOL: Olmuşken iyisi olsun bence.

Dell'de de SSD yok ve ASUS ses kalitesinde Dell'den aşağı bir marka değil. Olmuşken iyisi olsun diyorsun, ben de ASUS'u tavsiye ediyorum. 720P bence yeterlidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı önemlidir, SSD takviyesi dilersen ileride yapabilmen mümkün ama ekran kartını değiştiremezsin.

GeForce GTX 960M vs 950M
NVIDIA GeForce GTX 950M
NVIDIA GeForce GTX 960M

Bu yüzden DELL diyorum. DELL'in çift fanı olması da avantaj. Asus'un çift mi tek mi bilmiyorum.

Screenshot_1.jpg
Screenshot_2.jpg
Screenshot_3.jpg
Screenshot_4.jpg
Screenshot_5.jpg
Screenshot_6.jpg

Buradan istediğin oyun ve ekran kartları için fps değerlerini karşılaştırabilirsin Computer Games on Laptop Graphics Cards

Ekran kartı önemlidir, SSD takviyesi dilersen ileride yapabilmen mümkün ama ekran kartını değiştiremezsin.

GeForce GTX 960M vs 950M
NVIDIA GeForce GTX 950M
NVIDIA GeForce GTX 960M

Bu yüzden DELL diyorum. DELL'in çift fanı olması da avantaj. Asus'un çift mi tek mi bilmiyorum.

Eki Görüntüle 158703 Eki Görüntüle 158704 Eki Görüntüle 158705 Eki Görüntüle 158706 Eki Görüntüle 158707 Eki Görüntüle 158708

Buradan istediğin oyun ve ekran kartları için fps değerlerini karşılaştırabilirsin Computer Games on Laptop Graphics Cards
Bilgiler için teşekkürler :) Fps ne kadar yüksekse o kadar iyi yani bilmiyordum.Öğrenmiş oldum ;)

Dell'de de ssd yok ve Asus ses kalitesine dell'den aşağı bir marka değil. Olmuşken iyisi olsun diyorsun bende Asus'u tavsiye ediyorum. 720p bence yeterlidir.

DELL' de SSD var dikkatli bakarsan görürsün. Aynı zaman da SSHD yani SSD ve katı HDD karışık 8 GB tampon bellek var. Bu da normal HDD'ye göre daha hızlı demek oluyor. DELL'de 2.1 ses sistemi var kardeş. ASUS'un o modelinde öyle bir şey yok. Varsa da 2.1 ses sisteminin ses kalitesini verdiğini düşünmüyorum. Düşünmüyorum değil hatta biliyorum, çünkü önerdiğin notebook'u iş yerinde kullandım. Son olarak render yapacak birisinin 1080P çözünürlük alması varken 720 alması da saçmadır.
Dell Gaming 7559 B70F161C Core i7-6700HQ 16GB 128GB SSD +1TB GTX960M 4GB 15.6" FHD IPS FreeDOS | sanalmarketim

Son düzenleme:
DELL' de SSD var dikkatli bakarsan görürsün. Aynı zaman da SSHD yani SSD ve katı HDD karışık 8 GB tampon bellek var. Bu da normal HDD'ye göre daha hızlı demek oluyor. DELL'de 2.1 ses sistemi var kardeş. ASUS'un o modelinde öyle bir şey yok. Varsa da 2.1 ses sisteminin ses kalitesini verdiğini düşünmüyorum. Düşünmüyorum değil hatta biliyorum, çünkü önerdiğin notebook'u iş yerinde kullandım. Son olarak render yapacak birisinin 1080P çözünürlük alması varken 720 alması da saçmadır.
Dell Gaming 7559 B70F161C Core i7-6700HQ 16GB 1TB (8GB SSHD) GTX960M 4GB 15.6" FHD IPS FreeDOS | sanalmarketim
Hocam benim tavsiyem bu üründen yana olacaktır.
Fiyatı biraz aşıyor ama değer bu ürüne.
Ayrıca SSD istemişsin biraz ama o çoğu laptoplarda bulunmuyor ne yazık ki. SSHD disklere de çok güvenme derim. Bi arkadaşım kullandı ve normal bir HDD'den neredeyse farkı olmadığını söyledi.
SSD'yi sonradan alıp bu bilgisayar destekliyor mu bilmiyorum. Destekliyorsa yani M2 slotu varsa M2 SSD yoksa 2,5'' Sata3 SSD alın DVD yerine takın.
Oyun ve Render konusunda DELL biraz ısınma sorunu yaşayabilir.

Ayrıca SSD istemişsin biraz ama o çoğu laptoplarda bulunmuyor ne yazık ki. SSHD disklere de çok güvenme derim. Bi arkadaşım kullandı ve normal bir HDD'den neredeyse farkı olmadığını söyledi.
SSD'yi sonradan alıp bu bilgisayar destekliyor mu bilmiyorum. Destekliyorsa yani M2 slotu varsa M2 SSD yoksa 2,5'' Sata3 SSD alın DVD yerine takın.

Dell Gaming 7559 B70F161C Core i7-6700HQ 16GB 128GB SSD +1TB GTX960M 4GB 15.6" FHD IPS FreeDOS | sanalmarketim

Yanlış linki göndermişim. Bu model de var ve fiyat olarak da çok uygun.
İmzam'da gördüyseniz ben de SSHD kullanıyorum ve arada çok ciddi bir fark var emin ol. Youtube da da performans testlerini izlerseniz anlarsınız. Kullandığım için biliyorum. Ha Düz HDD almak yerine bunu almak ne kadar akıl işi onu bilemeyiz fiyata bakınca ama ben düz HDD kullancağıma SSHD kullanırım ve yanın da tabiki SSD.

MSI almak daha iyi tabiki bütçe yetiyorsa. Bu modeli ayrıntılı incelemedim ama 2.5" SSD kesinlikle destekler. En eski bilgisayara bile taksan destekler. SATA2 portu olanlar bile destekler fakat maksimum hız 250mb civarı olur. Yine de HDD ye göre destekler.

Yeni nesil laptopların hepsi SATA 3.0 kesinlikle desteklediği için normal SSD hızını alırsınız zaten. PCI bağlantısı varsa 2.5gb gibi süper hızlarda kullanabilirsiniz. (Tabi varsa)

Msi kalitesi tartışılmaz tabi fakat arada 500 tl fark var ve ekran 2 gb fiyat noktasında tercih etmiyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı