40.000 TL'ye laptop önerisi

Bütçe
30000-40000

MidI0ck

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ağırlıklı oyun ve VS Code’da kullanılacak. Fırsat ürünü olması iyi olur. Eğer farka değecekse 50 bine kadar çıkabilirim.

Hocam bütçem hazır değil de PC RTX 2060’ım var gözle görülür bir fark yaşar mıyım?
50k'ya en kralından 4070 super sistem bir de monitör alırsın. Laptop şart değilse pc al. Çok aşırı performans farkı olmaz. Pc'deki 4060'a denk gibi bir şey.

4070 laptop, 4070 Super pc'nin yanına bile yaklaşamaz.

Son düzenleme:
50k'ya en kralından 4070 super sistem bir de monitör alırsın. Laptop şart değilse pc al. Çok aşırı performans farkı olmaz. Pc'deki 4060'a denk gibi bir şey.

4070 laptop, 4070 Super pc'nin yanına bile yaklaşamaz.
Hocam maalesef dizüstü almak zorundayım. Sık seyahat ettiğim oluyor.

Dostum PC laptoplar hepsi sahte. Yani güç kaynağını yanında taşıman lazım. Otobüste trende falan taktığında atıyorum o çıkışın da sana o wattı veriyor olması lazım yoksa PC laptoplar randımanlı çalışmıyor kendini ultrabook gibi bi moda alıp çalışıyor. Ben de geçen yeni bi laptop aldım 15 sene sonra. Laptopların hepsi soba olmuş eskiden 300 watt hayvan gibi kasalı masaüstü bilgisayarın harcadığı güçtü şimdi incecik laptop 300 watt olmuş uçak gibi oluyor hepsi ve fiyat performans olarak alacaklarının da hepsi soğutma sıkıntısı olan modeller olacaktır. Asusta mesela soğutması çöp denilen tuf var ama senin randıman alacağın model nerdeyse iki katı fiyatı olan rog strix mi ne onlar. Bir de daracık yerden hayvan gibi hava geçirmek zorunda ki o 250-300watı atsın dışarı. Bu da serpantinlerin hızlı tıkanmasına yol açıyor. Sürekli oyun oynarsan termal macun da çok hızlı yanıyor sürekli serpantin temizliği ve termal macun değişimi gerekiyor. Az oynarsan 6-12 ay gider tabi.

Dostum PC laptoplar hepsi sahte. Yani güç kaynağını yanında taşıman lazım. Otobüste trende falan taktığında atıyorum o çıkışın da sana o wattı veriyor olması lazım yoksa PC laptoplar randımanlı çalışmıyor kendini ultrabook gibi bi moda alıp çalışıyor. Ben de geçen yeni bi laptop aldım 15 sene sonra. Laptopların hepsi soba olmuş eskiden 300 watt hayvan gibi kasalı masaüstü bilgisayarın harcadığı güçtü şimdi incecik laptop 300 watt olmuş uçak gibi oluyor hepsi ve fiyat performans olarak alacaklarının da hepsi soğutma sıkıntısı olan modeller olacaktır. Asusta mesela soğutması çöp denilen tuf var ama senin randıman alacağın model nerdeyse iki katı fiyatı olan rog strix mi ne onlar. Bir de daracık yerden hayvan gibi hava geçirmek zorunda ki o 250-300watı atsın dışarı. Bu da serpantinlerin hızlı tıkanmasına yol açıyor. Sürekli oyun oynarsan termal macun da çok hızlı yanıyor sürekli serpantin temizliği ve termal macun değişimi gerekiyor. Az oynarsan 6-12 ay gider tabi.
Hocam senin önerin nedir?

Zaten bu cihazı adam gibi bi masaya ve prize takmadan doğru düzgün oyun oynayamayacaksın.
Ben oyun açınca korkuyorum bir laptoptan bu kadar ses çıktığını yeni öğrendim bi de ardından benim aldığım laptopun en sessizlerinden olduğunu da öğrendim. Gittim arkadaşın 4060lı laptopuna baktım o zaten bildiğin UÇAK. Bunlar kulakiçi veya ANC kulaklık falan takarak kullanılır dostum bunun yanında şelalenin yanında oyun oynuyormuş gibi oluyor fşşşşşş :D
Bunları kabulleniyorsan ikinci el garantili al derim. Çünkü alıp bu durumdan rahatsız olup cillop gibi laptopu satışa koyan çok kişi var :D sıfırından baya ucuza denk getirirsen birinden alırsın istanbuldaysan.

Casper fiyatları çok çok uygun casperden soğutma olarak fark yaratacak laptoplar yine yabancı markaların pahalı olan üst modelleri hep. Youtubeda türkçe videolar da var inceleyen.

Laptop olarak en iyi seçenek attığım. Ancak dediğim gibi masaüstü al bence.

SSD kingston 1 tb yap.
45.500.

Monitör olarak da bunu alırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı