40.000 TL'ye laptop önerisi

Bütçe
30000-40000
Arkadaşın attığı çok iyi fiyat performans ürünü ama nitrolarda soğutma sıkıntılı deniyor. Ben de onu veya acer neo falan alacaktım ama neoda iki model vardı arada 10.000tl fark vardı ve pahalı neo ile ucuz neo arasında webcam falan aşırı derecede farklıydı birisi çöp gibi 720p karıncalanmalı diğeri ise 1080p ve isnema kamerası gibi resmen. Sonra vazgeçip 27.000tlye lenovo thinkbook aldım. 6600 ve 3060 var ama kasa webcam falan hep premium 90.000tllik laptoptan daha iyi. Ekran 60hz o yüzden kimse almamış fiyat düşmüş 2k video montaj laptopu. Bu ucuz model oyuncu laptoplarında webcam falan aşırı kötü oluyor bunu da göze al online görüşme zoom kullanımın falan varsa aklında bulunsun.

Arkadaşın attığı çok iyi fiyat performans ürünü ama nitrolarda soğutma sıkıntılı deniyor. Ben de onu veya acer neo falan alacaktım ama neoda iki model vardı arada 10.000tl fark vardı ve pahalı neo ile ucuz neo arasında webcam falan aşırı derecede farklıydı birisi çöp gibi 720p karıncalanmalı diğeri ise 1080p ve isnema kamerası gibi resmen. Sonra vazgeçip 27.000tlye lenovo thinkbook aldım. 6600 ve 3060 var ama kasa webcam falan hep premium 90.000tllik laptoptan daha iyi. Ekran 60hz o yüzden kimse almamış fiyat düşmüş 2k video montaj laptopu. Bu ucuz model oyuncu laptoplarında webcam falan aşırı kötü oluyor bunu da göze al online görüşme zoom kullanımın falan varsa aklında bulunsun.
Hocam laptop almak zorundayım 3-4 aylık seyahat yapıyorum sistemi toplayıp götüremem dediğim gibi. Konsol mu alsam o vakit?

Dostum PC laptoplar hepsi sahte. Yani güç kaynağını yanında taşıman lazım. Otobüste trende falan taktığında atıyorum o çıkışın da sana o wattı veriyor olması lazım yoksa PC laptoplar randımanlı çalışmıyor kendini Ultrabook gibi bir moda alıp çalışıyor. Ben de geçen yeni bir laptop aldım 15 sene sonra. Laptopların hepsi soba olmuş eskiden 300 watt hayvan gibi kasalı masaüstü bilgisayarın harcadığı güçtü şimdi incecik laptop 300 watt olmuş uçak gibi oluyor hepsi ve fiyat performans olarak alacaklarının da hepsi soğutma sıkıntısı olan modeller olacaktır. ASUS'ta mesela soğutması çöp denilen TUF var ama senin randıman alacağın model neredeyse iki katı fiyatı olan ROG STRIX mi ne onlar. Bir de daracık yerden hayvan gibi hava geçirmek zorunda ki o 250-300watı atsın dışarı. Bu da serpantinlerin hızlı tıkanmasına yol açıyor. Sürekli oyun oynarsan termal macun da çok hızlı yanıyor sürekli serpantin temizliği ve termal macun değişimi gerekiyor. Az oynarsan 6-12 ay gider tabii.

Dedikleriniz doğru fakat ROG serisinde soğutma bayağı gelişti ve sıvı metale geçildi. Üstelik 300 watt çekmesinin sebebi artık performans olarak yarı yarıya bir performans yok hocam. Laptoplarda gelişti.

Hocam fark olur illaha ama ne kadar kayıp olur?
Desktop'da olan kart, mobil'de olan kart ile bir değil. gerekse bellek konusunda, gerekse performans konusunda. tamamen örnek veriyorum. mobil 4070'de 50 fps alıyorsan, desktop 4070'de 70 - 80 alırsın. hatta daha fazla da alırsın oyundan oyuna değişir.

Hocam attığım ürün nasıl HB olana bi bakar mısınız?

@Artoria Pendragon
Hocam etiket muhabbetinden çok hoşlanmam da sizin bu işlerden anladığınızı biliyorum bir yardımcı olur musunuz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı